Скріншот відео

Перший день після канікул: чого очікують депутати від нової сесії та які плани на осінь представив спікер

Попереду двоє виборів: спершу президентські, потім парламентські, тепер головне, каже спікер, щоб політичні емоції не захлиснули депутатів

День перший після канікул. Верховна Рада у вівторок, 4 вересня, розпочала роботу дев'ятої сесії восьмого скликання. Спікер мотивував слуг народних до роботи нагадуванням, що рік важливий, що планів багато, що вибори скоро і одні, і другі. Депутати слухали. Було їх не так вже багато, хоча зареєструвалося більше трьох сотень, але плани на тиждень подужали з третьої спроби. Про перший робочий день і депутатські настрої – у сюжеті Анни Мірошниченко.

Новий політичний сезон стартував у парламенті. НАТО, ЄС, Нацбезпека, ЦВК, ось про що він буде. І все це у передвиборній атмосфері, що в рази ускладнить здатність депутатів домовлятися і виходити на 226-ть голосів.

Позаду літні канікули. Попереду двоє виборів: спершу президентські, потім парламентські. Тепер головне, каже спікер, щоб політичні емоції не захлиснули депутатів.

"Я впевнений, що відчуття відповідальності більшості депутатів, відчуття державності і інтересів держави важливіше від будь-яких політичних емоцій", – заявив Андрій Парубій.

На відповідальності депутатів наполягає і прем'єр. Вірить, що бюджет 2019-ть, який голосуватимуть у залі, не стане заручником виборів і тих, і інших. І не сумнівається, що під куполом буде гаряче.

"Політичні процеси і виборча кампанія матимуть безпосередній вплив на якість прийняття рішень і на життя країни", – заявив Володимир Гройсман.

З прем'єром погоджуються як у коаліції, так і в опозиції.

"Ми будемо бачити менше роботи і більше гасел, більше політичного піару", – переконана представниця "Самопомочі" Тетяна Остіркова.

"І вибори будуть переважати, і буде дуже багато політики, але сподіваюся якась робота також буде", – каже заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

Спікер уже розписав депутатські плани на осінь. До них входять:

  • Питання нацбезпеки і підтримки Збройних сил України
  • Виборче законодавство
  • Оновлення Центрвиборчкому
  • Євроінтеграційні закони
  • Закон про мову
  • Депутатсьтка недоторканність
  • Реформа парламену
  • А ще закріпити в Конституції курс України на вступ до НАТО та ЄС.

Остання ініціатива – президентська. Текст уже оприлюднили. Хоча більшість депутатів документ ще не читали, у профільному комітеті переконані – голоси будуть.

"Зараз Президент направить цей законопроект в профільний комітет, 226 голосів, висновки конституційного суду і після цього 300 голосів за зміни до Конституції, я думаю, що ми на наступній сесії зобов'язані це прийняти", – заявив Голова Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський.

Такі питання має вирішувати народ на референдумі, відповідають ті, хто не входить до більшості. І їм одразу опонують.

"Якщо у нас буде спочатку написано нейтральний статус, а потім, що у нас курс на НАТО, то це брехня. Це передвиборні обіцянки. Треба прийняти закон про референдум і проводити референдум", – переконана представниця "Батьківщини" Олександра Кужель.

"Процедура чітко говорить, якщо вносяться зміни в преамбулу в конкретні статті конкретних розділів, то референдум не потребується, є чіткі розділи, зміни, яких потребують референдуми", – каже Сергій Березенко від БПП.

Депутати прогнозують, що обговорять зміни до Конституції наприкінці вересня. Десь на цей час планують укотре спробувати оновити Центрвиборчкому та взятися за виборчий кодекс у другому читанні. Бо там понад 4 тисячі правок.

"Ми будемо вимагати, щоб питання не тормозилося і одразу вносилося до парламенту, якщо немає політичної волі ми дізнаємося прізвища цих депутатів і їхніх політичних сил. Ми за позиціями депутатів будемо розуміти, яка позиція у кандидатів у президенти", – пояснив представник "Народного фронту" Леонід Ємець.

Цього тижня депутати не розглядатимуть жодного з ключових питань. Поки що так звана "розкачка". Те, що єдності в депутатських лавах немає, показало голосування за тижневий порядок денний. Його ухвалили лише з сьомої спроби.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
В Одесі четверо пожежників постраждали, ліквідовуючи вогонь на СТО: подробиці про стан рятувальників
Наступний матеріал
Дістали з 2-метрової глибини: на Харківщині для порятунку корови задіяли спецтехніку
Loading...
Урочисте відкриття дев’ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання – відео

Урочисте відкриття дев’ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання – відео

"Свята трійця": які партії купують рекламу на ТБ за кошти бюджету – КВУ

"Свята трійця": які партії купують рекламу на ТБ за кошти бюджету – КВУ

У Верховній Раді хочуть доопрацювати законопроект про блокування сайтів – подробиці

У Верховній Раді хочуть доопрацювати законопроект про блокування сайтів – подробиці

"36 днів без відповіді": під будівлею Ради активісти скандували "хто замовив Катю Гандзюк?"

"36 днів без відповіді": під будівлею Ради активісти скандували "хто замовив Катю Гандзюк?"

Засідання Верховної Ради – відео

Засідання Верховної Ради – відео

Зростання ціни на газ для населення є неминучим – Гройсман

Зростання ціни на газ для населення є неминучим – Гройсман