Обшарпані, подекуди обсипані стіни муру та зарослі диких кущів – нині такий вигляд має фортифікаційна споруда. 130 років тому її звели у селі Тараканів. Оборонний комплекс мав оберігати західні кордони Російської імперії.
На території форту чимало підземних ходів, казарма, арсенал та господарські приміщення. Ландшафт і краєвиди комплексу нині облюбували кінематографісти. Тут знімали й українську лицарську казку–фентезі "Джура Королевич".
Не бракувало у форті й численних туристів навіть під час карантину.
"Буквально машина за машиною йшли, я думала, там якесь телебачення. Якби хтось приїхав і побачив то б сказали, що у нас тут ніякого карантину немає", – каже жителька села Тараканів Ольга.
Прогулятися Тараканівським фортом – його ще називають Дубненська фортеця – вирішила і родина з Київщини.Не оминули архітектурну споруду і двоє харків'ян.
Попри чималу кількість туристів Тараканівський форт – аварійний та небезпечний. Про це свідчать попереджувальні таблички. Представники місцевої влади кажуть: оборонна споруда перебуває на балансі Міністерства оборони.
"Питання з фортом, як з туристичним об'єктом ніхто до цих пір не вирішив. Хоча це дуже унікальна споруда для туристів. І він перебуває на балансі МОУ, як військове містечко", – повідомила голова Тараканівської сільської ради Наталія Сорочинська.

Обласні чиновники вже не перший рік звертаються до Міноборони з проханням передати їм фортифікаційну споруду. І ось нарешті дійшли згоди. Натомість військовому відомству пообіцяли 5 гектарів земель в іншому місці.
Але регіональна влада визнає: власними фінансами форт утримувати не зможуть. Для цього шукатимуть інвестора. Припускають, цей архітектурний об'єкт для власника може бути привабливим, адже щороку форт відвідують близько 200-т тисяч туристів.
Рівненська область, "5 канал"