Коте у Черкасах
Коте у Черкасах 5 канал

Збери макулатуру – врятуй котиків: як допомагають безпритульним пухнастикам активісти у Черкасах

Читайте по-русски
Волонтери тішаться – під час карантину у них з'явилося багато добровольців-помічників

У Черкасах закликають збирати макулатуру – заради котиків. Ветеринари здаватимуть непотрібний папір, а виручені кошти йтимуть на потреби чотирилапих. Таку акцію започаткувало місцеве кафе, у якому живуть 16 котиків. Доки заклад був зачинений на карантин і відвідувачів не було – прогодувати всіх хвостатих було тяжко.

Зоозахисниця Яна Тябун віднедавна вирішила збирати макулатуру і здавати її на переробку. Вдома знайшла кілька коробок. Усю зібрану макулатуру дівчина планує відвезти в пункт прийому вторсировини.

"Люди, збирайте те, що можна здати, що можна утилізувати. Тому що смітники – вони не гумові, і колись вони будуть переповнені, і це все сміття буде плавати у нас в Дніпрі, літати по нашому місту і лежати під нашими будинками. З цієї макулатури зроблять щось корисне, те, що можна буде заново використати", – наголошує зооволонтер.

Крім збереження міста від забруднення, Яна переймається й долею 16 котів, які мешкають у місцевому кафе. Гроші від здачі макулатури планує передати закладу на утримання чотирилапих. Усі вони колишні безхатьки.

Під час карантину утримувати котиків було складно – кажуть у кафе. Кормом та коштами допомагали небайдужі черкасці. Попри початок роботи закладу, господарі потребують допомоги. Тому зорганізували акцію зі збору макулатури у кафе.

"Виникли ще проблеми фінансові, які на забезпечення корму, лікування і оплати комунальних послуг. Нам люди поступово приносять макулатуру, або здають самостійно і просто перераховують кошти з позначенням, що вони сортують разом з нами", – розповіла власниця кафе Анна Ткаченко.

Сортування відходів – робота для кафе не нова: "Ми почали сортувати стаканчики, тетра-паки, почали також лампочки здавати на переробку та батарейки".

Завдяки такій акції зоозахисники заохочують містян до будь-якої допомоги котикам не лише у кафе, а й загалом усім безпритульним чотирилапим.

"Це великі фінансові витрати, щоб вилікувати навіть самого малесенького кошенятка – це дуже-дуже дорого. Ми намагаємося знайти волонтерів, родини, які готові їх узяти, і просто у домашніх умовах їх підлікувати, за приписом лікаря, і відповідно поставити їх на ніжки. І потім допомагаємо в подальшому їм знайти домівки", – каже Яна Тябут.

Волонтери тішаться, що під час карантину у них з'явилося багато добровольців-помічників. До того ж, чимало містян взяли у свої родини безпритульних пухнастиків.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Стало відомо, чому Міноборони не поспішає віддавати Рівненщині Тараканівський форт
Наступний матеріал
Імовірний охоронець Ляшка погрожував пістолетом під час дорожнього конфлікту
Loading...