Музей історії запорізького козацтва
Музей історії запорізького козацтва hortica.zp.ua

Шість років не приймають відвідувачів: музей історії запорозького козацтва готують до реставрації

Читайте по-русски
Найбільша проблема, з якою стикається музей, – підтоплення та зсув ґрунту

Шість років тому закритий на реконструкцію. Однак через брак коштів – ще більше руйнується. Нині – Музей історії запорозького козацтва на острові Хортиця отримав шанс на відновлення. В якому стані перебуває єдиний в Україні музей запорозького козацтва та коли там чекають на перших відвідувачів – дізнавався журналіст "5 каналу" Денис Розенков. 

Свого останнього відвідувача музей Запорізького козацтва прийняв у 2015 році. Відтоді будівля музею була визнана аварійною, а всі експонати перенесені у сховища.

Найбільша проблема музею – підтоплення та зсув ґрунту. Через це трощиться стеля будівлі, яка є оглядовим майданчиком. У приміщенні – постійна сирість. Скрізь – такі мінеральні утворення.

"Шість років з тріснутим дахом – це сумно. Ця історія сумна, ганебна, і для нас, як для області, як для міста, і ми маємо зробити все можливе, щоб перегорнути цю ганебну сторінку якомога швидше", – зазначає голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Музей історії запорозького козацтва відкрили на Хортиці майже 40 років тому. Це одне з найбагатших місць України на історичні матеріали та унікальні експонати. 

Зараз у музею з'явився шанс на відродження. Він потрапив до проєкту "Велика реставрація". Гроші очікують із фонду Мінкульту, обласної ради та за підтримки міжнародних промислових компаній. Потужну реконструкцію музею та облаштування території острова обіцяють розпочати вже цьогоріч. Передбачену суму не оголошують.

"Це дійсно три джерела, наповнення реконструкції грошима. Я не буду зараз казати у відсотках, це насправді не так важливо, відсоток держави один з найбільших", – зазначив чільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

Поки чекають грошей – планують генеральне прибирання острова. Після послаблення карантину обласна влада збирається запросити містян на Хортицю – на суботники. А вже до Дня незалежності тут очікують на перших після шестирічної перерви відвідувачів. Відкриють оновлені "Козацьке коло" та Курган Єдності з найбільшим в Україні флагштоком. 

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зеленський ніколи не боротиметься з рукою, яка його годує" – політолог про обіцянки президента щодо олігархів
Наступний матеріал
Держсекретар США їде в Україну – з ким зустрінеться Блінкен та що планують обговорити
Loading...

Послаблення карантину в Італії: за яких умов працюють музеї, ресторани та визначні пам'ятки

Пролежав під землею 70 років: на Прикарпатті виявили архів УПА

Для українців готують проєкт про справжні національні традиції – сюжет

"Місію виконав": у столичний музей привезли зі сходу перший броньовик прикордонників

Урочисте шикування та відкриття музею: в Україні відзначають День Сухопутних військ ЗСУ

КМДА позивається до суду проти науковців – подробиці конфлікту