благодійна акція
благодійна акція 5 канал

Рекордні 40 тисяч вареників для українських військових наліпили на Тернопільщині

Читайте по-русски
Наймолодшій учасниці благодійної акції – 5 років

Понад 40 тисяч вареників для українських військових наліпили на Тернопільщині. До благодійної акції долучилися мешканці десяти сіл. Готували з молитвами та надією на те, що російсько-українська війна якнайшвидше закінчиться, і наші захисники усі повернуться додому живими. Більше розкажуть кореспонденти "5 каналу".

Наймолодшій учасниці благодійної акції – 5 років.

Вареники для військових ліпили у десяти селах однієї з територіальних громад Тернопільщини. Господині витратили 300 кілограмів борошна, близько 400-т картоплі і 60 кілограмів цибулі.

"Щоб він був з любов'ю зроблений, щоб вся душа була вкладена, щоб вони спробували цей вареник і він їх зігрів там на передовій", – каже учасниця акції Наталя Кітчак.

Спільними зусиллями господині наліпили понад 40 тисяч вареників із картоплею, які планують передати на передову. Селяни розповідають: смачна їжа не єдине, чим хочуть поділитися. Головне – передати армійцям тепло рідної домівки. А тому готували в особливій атмосфері з молитвою на вустах.

"Я відчуваю велике піднесення, радість, що ми гуртом, що ми разом хочемо допомогти і передати привіт нашим військовим. Хай їх Бог береже, а ми все будемо робити тут, щоб їм не було сумно, щоб вони не відчували, що вони одні", – переконана пані Ольга.

благодійна акція
благодійна акція5 канал

За словами учасниці акції Людмили Кулик: "Заряджає колектив, заряджає те, що ми робимо добру справу. Справу, яка піднесе настрій тим хлопчикам, які зараз на передовій в окопах мерзнуть. Хочеться щоб їм було приємно".

Благодійну акцію селяни влаштовують четвертий рік поспіль. Щороку кількість охочих долучитися до допомоги військовим збільшується.

"Організатором цього свята є старости в кожному населеному пункті. Бо це треба і смалець, і відра приготувати, щоб вареники не попсулися. Через волонтерів передають на передову. Ми прийняли собі такий девіз, що кожне село має наліпити 2020 вареників. Це буде рекорд в цьому році по нашій цілій об'єднаній громаді. Минулого року наліпили 15 тисяч, а цьогоріч 10 сіл, тай по 2020 вареників, це буде 20 тисяч 200 вареників" – розповів сільський голова Байковецької об'єднаної громади Анатолій Кулик.

благодійна акція
благодійна акція5 канал

Благодійники сподіваються, що акція триватиме й надалі. Разом з тим селяни не втрачають надію, що в них з'явиться можливість зібратися з іншого приводу.

"Тут дуже нам подобається, атмосфера класна. Хочеться, щоб ще раз зібратися, але по тій причині, що вже все закінчилося, війна закінчилася, наші хлопці повернулися додому і ми їм ще раз наліпили вареників", – каже пані Ольга.

Ольга Столяренко , Тернопільска обл, "5 канал"

Попередній матеріал
У Маріуполі затримали російського найманця
Наступний матеріал
Трагедія в одеському коледжі: відстороненого голову ДСНС міста відправили під домашній арешт
Loading...

У Черкасах відкрили вакансію обіймача котів: чекають усіх охочих – сюжет

Україна робить усе, щоби змусити Росію до миру на українських умовах – заступник голови МЗС

Проєкт на 50 млн грн: корпорація Roshen почала капремонт в одному з відділень Інституту раку

"Коли болить – щоки надуваю, як бурундук": у Львові для маленьких пацієнтів зробили акцію-винагороду за сміливість

В офісі партії "ЄС" громадські активісти зібрали подарунки для дітей, батьки яких загинули на сході

"Людина великої душі": підприємиця організувала збір для нужденних сімей – як можна приєднатися