Будинок Леонтовича
Будинок Леонтовича 5 канал

Українські зірки влаштували благодійний концерт, щоб врятувати будинок Леонтовича

Читайте по-русски
Під час заходу відбудеться також і благодійний аукціон

У Києві відбувається благодійний концерт, де збирають кошти на відновлення занедбаного будинку українського композитора Миколи Леонтовича у селі Шершні на Вінниччині.

Під час заходу відбудеться також і благодійний аукціон. 

Зруйнований дах, тріщини в стінах та вибиті шибки – такий вигляд має будинок українського композитора Миколи Леонтовича в селі Шершні на Вінниччині. Будівля офіційно визнана аварійною. Коштів на її відновлення місцева громада не має. Єдина надія – на меценатів та благодійників. У місці, де виріс автор всесвітньо відомого "Щедрика", побували і журналісти "5 каналу".

Село Шершні розташоване всього за 30 кілометрів від Вінниці. Будинок автора всесвітньо відомого "Щедрика" Миколи Леонтовича в самому центрі селища. Наразі маєток стоїть пусткою і майже зруйнований. Старожили розповідають, саме в ньому зростав майбутній композитор.

Будинок Леонтовича
Будинок Леонтовича5 канал

"І хай би це село піднялося, а шоб підняти, треба і дороги зробити, і шоб якийсь пам’ятник чи музей. Невже Україна така бідна, що такого знаного композитора не оновлять і не будуть вспоминать", – каже мешканка села Шершні Стефанія Блащук.

Місцевий житель Сергій Кунда зауважив: "Непогано було б, якби справді відбудували, я вже казав, як не маєте, за що відбудувати, тут аварійна обстановка, то хоч поставити якийсь би пам’ятник. Як нема коштів".

Будівля офіційно перебуває в аварійному стані, про це свідчить табличка з відповідним написом. Однак це видно і неозброєним оком: щілини в стінах, вибиті шибки, прикриті мішковиною, провалений дах, деякі стіни взагалі зруйновані, а всередині купа сміття. Представники місцевої влади кажуть, чекають висновку експертизи – чи підлягає споруда відновленню. І сподіваються на допомогу меценатів.

Будинок Леонтовича
Будинок Леонтовича5 канал

"Ми всіма способами намагаємось привернути увагу всієї громадськості. Все ж таки ми втрачаємо будинок відомого композитора Миколи Леонтовича. Можливо, саме тут зародився той "Щедрик" в його маленькій голові. Він любив співати за переказами, створив хор з діток і там диригував ними", – розповідає в.о. старости Шершнівської сільської ради Наталія Михайлова.

Місцеві не втрачають надії, що батьківську хату відомого композитора все ж таки відновлять. І вже мають плани – відкрити там музичну школу для дітей.

Світлана Боднар, Олег Смаковський, Вінницька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Інцидент в Одесі: п'яні батьки забарикадувалися з дітьми в квартирі – довелося залучати спецназ
Наступний матеріал
Ексдепутатка: Створення міжнародного арбітражу в Україні та investment-няні – це дивна ідея
Loading...

У Черкасах відкрили вакансію обіймача котів: чекають усіх охочих – сюжет

Україна робить усе, щоби змусити Росію до миру на українських умовах – заступник голови МЗС

Проєкт на 50 млн грн: корпорація Roshen почала капремонт в одному з відділень Інституту раку

"Коли болить – щоки надуваю, як бурундук": у Львові для маленьких пацієнтів зробили акцію-винагороду за сміливість

В офісі партії "ЄС" громадські активісти зібрали подарунки для дітей, батьки яких загинули на сході

"Людина великої душі": підприємиця організувала збір для нужденних сімей – як можна приєднатися