У Львові 407 бандуристів одночасно заграли "Реве та Стогне Дніпр широкий" і Шевченковий "Заповіт"
У Львові 407 бандуристів одночасно заграли "Реве та Стогне Дніпр широкий" і Шевченковий "Заповіт" 5 канал

Рекорд на честь Великого Кобзаря: у Львові 407 бандуристів одночасно заграли Шевченковий "Заповіт" – відео

Читайте по-русски
Попередній рекорд встановили в Херсоні, тоді одночасно грали 132 бандуристи

Рекорд України встановили музиканти у Львові. 407 бандуристів одночасно виконали Шевченковий "Заповіт" і "Реве та Стогне Дніпр широкий". Бандуристи з'їхалися з усієї області. Подію присвятили 205-й річниці від дня народження Кобзаря.

8-річний Степан Дроник – наймолодший серед музикантів. У капелі хлопців-бандуристів грає три роки. Такий концерт у нього вперше.

"Тому що капела хлопців бандуристів не тільки грають, а й згадують, що було колись, як Тарас Шевченко дивиться з неба на нас і дивиться, які він гарні віршики складав", – говорить юний бандурист

Найстарший виконавець – Богдан Довганик, йому 73.

"Дуже гарно пройшло. Аж мурашки по тілі", – зізнається чоловік.

Загалом на центральній площі зустрілися 407 бандуристів із різних районів Львівщини. Виконавці тут ледь уміщаються. У них важлива місія – встановити рекорд. Пильним оком за бандуристами стежить експерт книги рекордів України.Експерт фіксує рекорд.

"У 205 річницю Шевченка рекорд встановлено, з чим вітаю. Подібний рекорд, саме коли збиралися бандуристи, був у Херсоні в 2016 році, але тоді там зібралося тільки 132 бандуристів", – розповідає Павло Горішевський, експерт національного реєстру рекордів України.

А бандуристка Надія Гопко підсумовує: "Це велика честь приймати участь в такому дійстві. Тарас – це великий пророк України і вшанувати його пам'ять – це обов'язок людини".

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Додамо, що урочисті заходи до Дня народження Кобзаря провели і в Івано-Франківську. Про таке повідомляє "5 канал".

Близько двохсот людей під акомпанемент оркестру пройшли вулицями міста до парку, який носить ім'я Тараса Шевченка. Там поклали квіти до пам'ятника Кобзареві. Священики провели богослужіння. Далі відбулося віче, під час якого франківці цитували вірші великого поета.

Попередній матеріал
Під АП сталися сутички – постраждали двоє поліцейських та нацгвардієць
Наступний матеріал
Сутички в Києві та Черкасах: у БПП заявили, що за провокаціями стоять проросійські реваншисти
Loading...