Вручення Шевченківської премії на Тарасовій горі в Каневі
Вручення Шевченківської премії на Тарасовій горі в Каневі 5 канал

"Єдиномисліє подай і братолюбіє пошли": Президент на Тарасовій горі вручив Шевченківські премії

Читайте по-русски
Національна премія України імені Тараса Шевченка на 2019 рік установлена у розмірі 200 тисяч гривень кожна

Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка видатним українським діячам культури та мистецтва під час заходів з нагоди вшанування пам`яті Кобзаря у Каневі на Тарасовій горі. Про це повідомляє "5 канал".

"Цього року Національну премію отримують видатні українські митці, які зробили великий внесок в українське національне відродження, здобули не одну блискучу перемогу на культурному фронті. Так, саме на фронті, бо тепер мова, культура, мистецтво, освіта, інформація для нас також поле боротьби за єдність, за цінності і смисли нашого життя, за щасливе майбутнє України", – сказав Порошенко.

Глава держави наголосив, що творами цьогорічних лауреатів пишається українська культура, вони гідно представляють її в світі. Він привітав переможців із присудженням найвищої мистецької нагороди України і подякував їм за талант та вірне і щире служіння культурі рідного народу.

Крім того, нагадав і слова Великого Кобзаря: "Але найголовніший наш здобуток – це єдність. Угода про асоціацію, відновлення економіки, безвіз, Томос, децентралізація – це свідчення нашої сили, набутої в єдності. Не було б єдності, не було би цього... Ніхто не зробив кращих висновків з української історії, ніж Тарас Шевченко. Тому вся його творчість – це розгорнений підручник, де кожний параграф учить нас бути єдиними. "Єдиномисліє подай і братолюбіє пошли", – просить Господа поет для українців", – нагадав слова Шевченка Глава держави.

Президент закликав усіх українців до єдності, "до протистояння усьому, що повертає нас до минулого".

Нагадаємо, Національну премію України імені Тараса Шевченка 2019 року присуджено режисерові Роману Бондарчуку за повнометражний ігровий фільм "Вулкан", публіцистові Богдану Гориню за есе-колаж "Святослав Гординський на тлі доби" у двох книгах, режисерові-постановнику Ростиславу Держипільському за вистави "Енеїда" Івана Котляревського, "Вона – Земля" Василя Стефаника, "НАМLЕТ" Шекспіра, "Оскар і Рожева Пані" Е.-Е. Шмітта Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Також Глава держави вручив премію письменниці Оксані Забужко за книгу "І знов я влізаю в танк...".

Художник Василь Чебаник отримав премію за проект "Графіка української мови", художній керівник – головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко – за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013–2018 років.

Національна премія України імені Тараса Шевченка на 2019 рік установлена у розмірі 200 тисяч гривень кожна.

Вручення Шевченківської премії на Тарасовій горі в Каневі
Вручення Шевченківської премії на Тарасовій горі в Каневі5 канал

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – відео
Наступний матеріал
"Інформаційний день" на "5 каналі" – трансляція
Loading...