Лауреат Шевченківської премії
Лауреат Шевченківської премії 5 канал

Шевченківська премія знайшла своїх лауреатів: хто і за що отримав високу нагороду

Читайте по-русски
Лауреати отримали також премію – близько 200 тисяч гривень

Національну премію імені Тараса Шевченка вручили сьогодні, в день народження Кобзаря, в Каневі на Черкащині. Шістку найкращих відзначили у п'яти номінаціях. Хто та за що отримав Шевченківську премію – з місця подій журналіст "5 каналу" Ірини Сисак.

Шестеро лауреатів у п'яти номінаціях: публіцистика і журналістика, музичне, візуальне, театральне та кіномистецтво. Їхні імена стали відомі ще в лютому. Нині ж, на Чернечій горі у Каневі, біля могили Кобзаря вони отримали нагороди. Одна з лауреатів премії у номінації "Публіцистика та журналістика" – письменниця Оксана Забужко книжкою "І знов я влізаю в танк...".

"Ця книжка – це те, що я пожертвувала моїй країні в лиху годину, це ось ця публіцистика - письменник в інформаційній війні, це те, чим я займалася з 2012 по 2016 рік. Це моя мобілізація, це моя чесна служба моїй країні", – каже письменниця.

Лауреат Шевченківської премії Оксана Забужко
Лауреат Шевченківської премії Оксана Забужко 5 канал

Ще один лауреат у цій номінації Богдан Горинь. Національну премію отримав за двотомний есе-колаж "Святослав Гординський на тлі доби". Книга про життя та творчість видатного культурного діяча Галичини минулого століття.

Нині він говорить: "Це і поет, це і мистець, це літературознавець, мистецтвознавець, перекладач, громадський діяч, і очевидно, та феноменальна постать мене зачарувала, я над нею намагався якнайдовше працювати, щоб висвітлити не тільки постать, але й добу, в якій він жив".

Лауреат Шевченківської премії Богдан Горинь
Лауреат Шевченківської премії Богдан Горинь5 канал

У музиці найкращим став диригент симфонічного оркестру національної радіокомпанії України Володимир Шейко. Його відзначили за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо за останні 5 років.

Сам диригент переконує: нагорода – заслуга всього оркестру: "Вона важлива для кожного митця, бо це найвища нагорода у сфері мистецтва, і важлива для того колективу, який стоїть за мною, це мій симфонічний оркестр, з яким ми створювали ці всі проекти, програми, задля України, задля українського народу, задля її майбутнього культурного і духовного розвитку".

Лауреат Шевченківської премії Володимир Шейко
Лауреат Шевченківської премії Володимир Шейко5 каналУ царині театрального мистецтва відзначили режисера і актора, директора Івано-Франківського національного драмтеатру Ростислава Держипільського за чотири вистави.

"І "Енеїда", і "Оскар і рожева пані", і "Гамлет", і "Вона – Земля" – вони написані геніями різних націй, і Шекспір, і Шмітт, і француз, і англієць, і нашими геніальними українцями, але я впевнений, вони всі служать для пропаганди, в хорошому розумінні цього слова, української культури та сучасного театрального мистецтва", – каже режисер.

Лауреат Шевченківської премії Ростислав Держипільський
Лауреат Шевченківської премії Ростислав Держипільський5 каналНаймолодшим цьогорічним лауреатом став 37-річний режисер Роман Бондарчук. У номінації "Кіномистецтво" він виборов перемогу з повнометражною ігровою стрічкою "Вулкан", яка вже цьогоріч вийде на широкі екрани.

"Вулкан" – це з одного боку сімейна історія, це зібрані легенди, історії моїх родичі і родичів моєї дружини, які жили вздовж Каховського водосховища, а з іншого боку – це кіно про наш час і процеси, які там відбуваються з моменту анексації Криму, тому що там з'явилися і спостерігачі ОБСЄ, і блокпости, і доволі така непевна, нетривка вулканічна ситуація", – каже лауреат.

Лауреат Шевченківської премії Роман Бондарчук
Лауреат Шевченківської премії Роман Бондарчук5 канал

За проект "Графіка української мови" у номінації "Візуальне мистецтво" відзначили художника-графіка Василя Чебаника, який розробив два десятки шрифтів з рукописним характером.

"Хочу вас інфікувати каліграфією, щоб це перетворилося у хворобу, щоб ви не могли без цього жити, і це буде вдосконалювати ваш характер, ваш смак", – каже митець.

Лауреат Шевченківської премії Василь Чебаник
Лауреат Шевченківської премії Василь Чебаник5 канал

Вакантним залишилося місце лауреата в галузі "Література". Жоден номінант не набрав необхідної кількості балів. Разом із найвищою мистецькою відзнакою лауреати отримали й премію – близько 200 тисяч гривень. Гроші планують витратити на нові творчі проекти.

Ірина Сисак, Валентин Стрєльцов, Василь Дендін, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Соколова – доктору Комаровському в "Рандеву": "Ми сидимо у центрі Києва, хіба вам заважають говорити російською!?..." – відео
Наступний матеріал
Під АП сталися сутички – постраждали двоє поліцейських та нацгвардієць
Loading...