Екскурсія до Чорнобиля
Екскурсія до Чорнобиля 5 канал

Подорож до Чорнобиля: в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка навчить водити тури до Зони відчуження

Читайте по-русски
У 2019-му в Чорнобильській зоні побувало більш як 120 тис. відвідувачів

Щороку кількість відвідувачів до Зони відчуження зростає. Зараз цих людей уже називають туристами. Кожна група потребує свого супровідника. Знімальна група "5 каналу" побувала в Зоні відчуження і дізналася, як тут планують готувати фахових гідів.

У Олександра Домашенка – інтернаціональна група. Поляки, британці, німці, навіть один бразилець. Усіх їх супровідник веде до місця, яке ще сім років тому було закрите для відвідування в Зоні відчуження – об'єкта "Чорнобиль-2".

Супроводжувати групи Чорнобильською зоною Олександр Домашенко розпочав три роки тому. Каже, тоді не було розуміння щодо специфіки цієї роботи. Тепер, після отриманого досвіду, чоловік має своє уявлення про таку професію.

"Немає іншого такого місця в Україні, де прикута настільки сильно увага світової спільноти, як Чорнобильська зона. І всі супроводжуючі – це, свого роду, посли України. Ми можемо так про них говорити. Тому важливо, як глибоко ти сам усвідомлюєш цю ситуацію і всю цю історію, і наскільки професійно підходиш. Бо тут багато аспектів. Не тільки історичний чи радіаційний", – каже Олександр Домашенко.

Готувати супровідників, які зі старту своєї роботи розумітимуть ці аспекти. Таку мету мають організатори онлайн-платформи, що запустили в лютому.

"Над проектом працювала команда понад півроку. Ми задіяли провідних експертів, науковців, очевидців, ліквідаторів. І зробили їх доступними для потенційних супроводжуючих 24 години на добу. Вони мають змогу навчатися в найкращих. Сформували базу достовірної інформації, до якої може апелювати супроводжуючий", – говорить Олена Фоміна, голова ГО Chornobyl Now.

Прослухавши всі лекції, майбутнім гідам потрібно відбути вісім виїздів до Зони відчуження, а ще – здати своєрідний іспит з отриманої інформації. Кожен має свої причини, чому вирішив зайнятися такою роботою.

"Як вийшла наша гра "Сталкер" у 2007 році, я пройшов потім усі три частини. Потім прочитав "Пікнік на узбіччі" Стругацьких, подивився фільм Тарковського, дуже пройнявся цією естетикою. Правда, вона доволі різна, але це все навколо більш-менш однієї теми", – говорить Олег Рассказов, слухач Школи.

Далі на слухачів очікує центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління Зоною відчуження. Там працюють усі супровідники для туристичних груп, що їдуть сюди дедалі більше.

"Коли трапилася трагедія, я був іще школярем. Пригадую досі, як нам про це розповідали. Завжди мене цікавило це місце, але щойно дізнався, що є така можливість – приїхати до Зони відчуження", – каже відвідувач Бертранд Шлапа.

Екскурсія до Чорнобиля
Екскурсія до Чорнобиля 5 канал

"Я бачив кілька фільмів на цю тематику, вони дуже мене зацікавили. Читав про об'єкти, що тут розташовані. Це дуже цікавий досвід для мене", – розповідає ще один відвідувач Матео Сантана.

Щороку кількість людей, які хочуть побачити Зону відчуження, зростає. В основному це – іноземці. І якщо про туристичний потенціал цієї території раніше говорили досить обережно, то зараз дедалі частіше поїздки відвідувачів називають саме туризмом.

У 2019-му в Зоні відчуження побували понад 120 тис. відвідувачів, і цього року їхня кількість має зрости.

Петро Троць, Ігор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Маска, рукавиці і термометр: на КПВВ Тиса розпочалася перевірка на коронавірус – подробиці
Наступний матеріал
Політоглядач: згідно з законом, восени провести вибори в ОРДЛО – неможливо
Loading...

Прип’яті – 50 років: місто-привид – очима його жителів

Прип'яті – 50 років: до і після трагедії

Американський серіал "Чорнобиль" здобув три премії Emmy в Лос-Анджелесі

У США розсекретили перший звіт американської розвідки про аварію на ЧАЕС

Одним з перших пролетів над ЧАЕС: дивовижна історія 87-річного ліквідатора, який і досі працює

"Стурбований тим, про що вони досі мовчать": сценарист "Чорнобилю" про вибух ядерного реактора в Росії