Перевірка на коронавірус на кордоні
Перевірка на коронавірус на кордоні 5 канал

Маска, рукавиці і термометр: на КПВВ Тиса розпочалася перевірка на коронавірус – подробиці

Читайте по-русски
Інспектори у безпеці – підхопити вірус під час перевірки документів неможливо

"Зупиніться! Вам треба поміряти температуру". У зв'язку з поширенням коронавірусу в Європі, на українському кордоні посилили заходи безпеки. Розпочали з пункту пропуску Тиса – це на межі з Угорщиною. Цей кордон з Європою перетинає найбільша кількість автобусів та легковиків з Італії. Як триває перевірка, побачила кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Робочу зміну прикордонники контрольно-пропускного пункту Тиса розпочинають з одягання захисних спецзасобів. На обличчях – респіраторні маски, на руках – гумові рукавиці. Біля зброї тримають термометри.

Поки один інспектор перевіряє документи, інший міряє водію та пасажирам температуру. Процедура забирає кілька секунд. Такі заходи безпеки запровадили задля недопущення поширення коронавірусу на території України.

"Цей термометр вимірює на будь-якій відстані – 10, 20 см, можна взагалі притулити, перевіряємо на шиї та на руці", – каже Руслан Мисько, інспектор Державної прикордонної служби.

Перевірити, як працює температурний скринінг, приїхав голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко. Лазерний термометр тестує на собі.

Далі перевіряють пасажирів. Головний прикордонник країни запевняє: інспектори у безпеці. Підхопити вірус під час перевірки документів неможливо.

"Це у повітрі. Воно передається повітряно-крапельним шляхом. А людина в захисній масці та рукавичках. Якщо є контакт з паспортом, немає можливості підхопити інфекцію", – додає Сергій Дейнеко, голова Державної прикордонної служби України.

Перевірка на коронавірус на кордоні
Перевірка на коронавірус на кордоні5 канал

Усі, хто 25 лютого в’їхав на територію України – здорові, запевняють інспектори. Температуру, вищу за 36.9, прикордонники не зафіксували.

"Та людина, яка має ознаки захворювання, буде направлена у спеціальне приміщення і будемо чекати тестів. Решта пасажирів буде в автобусі чекати результатів тестів", – розповідає Сергій Дейнеко.

З такими пасажирами прикордонники працюватимуть у спеціальних костюмах.

"У цьому костюмі дозволяється працювати зміну. Потім він знімається. Він багаторазовий. Збирається у спеціальні мішки, спеціальні служби забирають, обробляють і можна використовувати їх знову", – каже Михайло Карнаух, керівник департаменту охорони здоров’я Держприкордонслужби.

Перевірка на коронавірус на кордоні
Перевірка на коронавірус на кордоні5 канал

Після вимірювання температури людині, яка перетинала кордон, ставлять печатку на проїзному талоні.

Водії до заходів безпеки ставляться з розумінням.

"Треба було ще в неділю, коли з Італії їхали люди бусами, а не зараз. Звичайно, що правильно. Не дай Бог, зайде вірус", – каже Томас Югаш, водій.

"Правильно роблять, що перевіряють. Раз вірус ходить, вже в Італії. А ми близько до Італії", – зазначає Віталій Томбуревич, водій.

Температурний скринінг на пункті пропуску Тиса триватиме щонайменше 2 тижні, а вже від завтра такі заходи планують розпочати на українсько-польських кордонах.

Марта Шикула, Євген Радіон, Закарпатська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На коронавірус перевірятимуть усіх, хто приїжджає в Україну – Аваков
Наступний матеріал
Подорож до Чорнобиля: в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка навчить водити тури до Зони відчуження
Loading...

Перевірка на коронавірус на білорусько-українському кордоні: як реагують люди

Українці з лайнера Diamond Princess не захотіли евакуюватися в Україну – МЗС

Шість українців, яких не забрали під час евакуації з Уханю, хочуть повернутися в Україну – МЗС

На КПВВ "Тиса" почали міряти температуру людям, які в'їжджають в Україну – включення

Милованов повідомив, як коронавірус вплине на економіку України

Закарпатська ОДА екстрено скликала епідкомісію через коронавірус – брифінг