.
. скріншот

Перші Мінські угоди: як у 2014-му проходила лінія розмежування на Донбасі – Сурков

Читайте по-русски
Лінія розмежування насправді не співпадала з реальним розташуванням наших військ і військ противника

Перемир'я та Мінські домовленості у вересні 2014 р. внесли свої корективи у лінію фронту. Було визначено лінію розмежування та створено Спільний центр із контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування. Військовий аналітик Олександр Сурков в ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі" розповів про перші результати цих домовленостей.

"Лінія розмежування, визначена Мінськими домовленостями, насправді не співпадала з реальним розташуванням наших військ і військ противника станом на 19 вересня 2014 р., коли ці рішення вступили в законну силу", – пояснює Сурков.

Зокрема, від Станиці Луганської до Золотого, фактично не враховуючи Бахмутського плацдарму, лінія проходила руслом Сіверського Дінця. Далі лінія точно пройшла по Дебальцевському виступу, який на той момент був загрозою для противника.

Наступна ділянка – від Дебальцевого до Дзержинська (нині Торецьк – ред.) і до Донецька. Там лінія теж майже співпадала, не враховуючи точки поблизу Дзержинська, яка проходила у глибині позицій.

Навколо Донецька, у районі аеропорту, від Авдіївки і до Докучаєвська, Донецьк був у кільці – і це противнику створювало проблеми.

Пройшла лінія і по ДАП, фактично залишивши в глибині території противника наші позиції в терміналах. Південна ділянка від Докучаєвська до Волновахи – лінія пройшла майже так, як проходила 5 вересня, коли звідти вивели війська і масштабних бойових дій там не відбувалося.

Дивіться випуск повністю: "В обличчя назвав маріонеткою Кремля": полковник ЗСУ про особистий конфлікт із головним терористом "ДНР"

Попередній матеріал
Екологічна катастрофа та втрата робочих місць: у Золотому прогнозують наслідки закриття окупантами шахт
Наступний матеріал
Карантинний "Епіцентр": як реальність розійшлася із заявами охорони та керівництва
Loading...