Роман Ващук
Роман Ващук Facebook / За Чай.com

Головною була війна з РФ: канадський дипломат вважає, що попередню владу надмірно критикували

Читайте по-русски
Люди на місцях бачили позитивні зміни, але ніяк не пов'язували їх із владою в Києві, завдяки якій вони відбулися, вказує Ващук

Громадські організації та активісти аж надто захопилися тиском на попередню владу, "хрестовим походом" проти корупції та "звітуванням заради звітування". Таку точку зору висловив колишній посол Канади в України Роман Ващук під час лекції "Вибачайте, якщо щось було не так: західна підтримка реформ в Україні, 2014-2019".

Зокрема, він зауважив, що нерідко успішні на 80% реформи громадськістю розцінювалися як провал, а це своєю чергою сіяло зневіру суспільства в реформах загалом. За словами дипломата, часто громадські активісти вимагали реформ "на 105%".

Як приклад Ващук згадав Верховний Суд України, який був успішно реформований, а судді відбиралися через прозорий конкурс за участі ГО та міжнародних експертів.

"Приходить зміна президента – і з усіх судів України чомусь треба перезапустити Верховний Суд. Чекайте, в Україні є тисячі судів, які треба реформувати, чому ви беретеся знову за Верховний? Виявляється, що людина, яка є заступником голови Верховної Ради, людина, яка є генпрокурором, – усі були неуспішними кандидатами до Верховного Суду. Вони вважали, що цей процес є сфальшований, бо їм не вдалося його пройти. І вони об'єдналися із "105%-людьми" з громадянського суспільства, щоб спробувати зробити демонтаж цього нового суду", – розповів експосол.

Він наголосив, що не можна було ставити знак рівняння між війною із Росією та боротьбою з корупцією. Головною все ж має бути війна з країною-агресором. А боротьба проти корупцією не могла бути важливішою за верховенство права.

"Хрестовий похід" проти корупції не був найкращою ідеєю з точки зору досягнення результату для країни, де в корупції задіяний майже кожен", – розвів руками Ващук.

"Якщо ти програєш війну із зовнішнім ворогом, то всі внутрішні дискусії стають теоретичними. Або ти їх проводиш у концтаборі, або в еміграції. Не можна спалювати внутрішню хату і одночасної її обороняти. Державність понад усе", – акцентував він.

І зауважив, що люди на місцях бачили позитивні зміни, але ніяк не пов'язували їх із владою в Києві, завдяки якій ці зміни насправді відбулися.

"Виявилося, що всі люблять свого міського голову, який їм робить дорогу, відновив садочок, а Київ – то якісь люди, які роблять невідомо що. Хоча це саме Київ передав ті всі гроші на місця. І ми прийшли до ситуації, що люди на місцях задоволені своїм життям, але переконані, що Україна як держава прямує до занепаду… В Україні було дуже багато конкретних позитивних змін на місцях, але люди їх не асоціювали із загальнодержавною політикою", – резюмував Ващук.

Попередній матеріал
Степанов уточнив, кого не торкнеться заборона на планові операції
Наступний матеріал
Суд над Фединою та Звіробій: участь у засіданні бере Петро Порошенко
Loading...