Максим Степанов
Максим Степанов МОЗ

Степанов уточнив, кого не торкнеться заборона на планові операції

Читайте по-русски
Відтермінування планових операцій у "помаранчевих" регіонах діє від початку адаптивного карантину

Хоча через стрімке поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні планові операції та госпіталізації призупинили, але оперативні втручання за життєвими показами проводитимуться й надалі. У цьому запевнив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

"У нас припинені планові операції та планова госпіталізація, крім тих операцій, які за життєвими показами обов'язкові до виконання. Це онкозахворювання, пологи, це решта оперативних втручань і госпіталізацій, які неможливо відтермінувати", – зазначив Степанов.

За його словами, норма про відтермінування планових операцій діє на території регіонів із "помаранчевим" рівнем небезпеки від початку адаптивного карантину.

Пізніше пресслужба Міністерства охорони здоров'я у себе на сайті уточнила, у яких саме випадках оперативне втручання все ж буде відбуватися:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров'я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров'я людей.

Як повідомляв 5.UA, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 10 842 осіб, зафіксований 191 летальний випадок, 5514 пацієнтів одужали.

Попередній матеріал
Україна відновила пропуск на всіх 7 КПВВ на Донбасі, попри відмову бойовиків – яка там нині ситуація
Наступний матеріал
Головною була війна з РФ: канадський дипломат вважає, що попередню владу надмірно критикували
Loading...