ЗСУ
ЗСУ 5 канал

Окупанти засипають українську землю забороненими протипіхотними мінами – ситуація на Луганщині

Читайте по-русски
Роботі українських саперів окупанти не радіють

Загострення на сході цієї доби фіксують в штабі Операції Об'єднаних сил. Там протягом дня поранені шестеро армійців. Окупаційні війська відкривали вогонь 13 разів. Били із заборонених мінометів, а також гранатометів різних систем, озброєння бойових машин піхоти та безпілотників. Українська розвідка тим часом побачила, що окупанти мінують підступи до своїх позицій. Для цього використовують заборонені протипіхотні міни натяжної дії. Інцидент стався на Луганщині, де нині активно розміновують території. Репортаж кореспондентки "5 каналу" Вікторії Ковальової.

Відео зафіксувала інженерна розвідка оперативно-тактичного угруповання "Північ". З ворожих шанців окупанти дистанційно засівають територію навколо вибухівкою. Зокрема, використовують заборонені протипіхотні міни натяжної дії ПОМ-2.

"Дана міна відкидує при встановленні 4 розтяжки. 2 міни ми бачимо лягли за 30-40 метрів від окопу противника. 2 інші міни перелетіли через спостерігача і встановилися на відстані 150 метрів", – розказує боєць Юрій.

Окупанти не нехтують використовувати вибухівку, заборонену Женевською конвенцією. Ховають в українській землі так звані мінні сюрпризи.

"Якась МОН-50. Все це направленої дії протипіхотної. Під нею там якась гранатка. Під гранаткою МЛка – мінна ловушка, може бути. А ще під ловушкою тротильчику, щоб точно. Отак от! Стараються! Вміють з тої сторони", – каже Леонід, військовослужбовець ЗСУ.

"Можуть поставить протитанкову міну на виду. Щоб її бачили. До половини її закопати. До неї сміливо підходить. А там уже стоїть протипіхотна міна. Пішов подивиться, наступив і покалічився", – каже Сергій, військовослужбовець ЗСУ.

Метр за метром сапери Об'єднаних сил прочісують територію навколо позицій українських захисників. Від початку війни лінія фронту на Луганщині змінювалася. На колись контрольованих окупантами територіях сапери знаходять безліч вибухівки.

"Щастить, коли находить хтось із нас, а не хтось з піхоти. Тому що ходять! Можуть і наступити! Можуть і розтяжку зірвати", – говорить Сергій, військовослужбовець ЗСУ.

"Ми їх знаходимо, знешкоджуємо. Чи на місці, чи ввозимо на місце утилізації. І вибуховим способом знешкоджуємо", – каже Леонід, військовослужбовець ЗСУ.

Найчастіше окупанти використовують заборонені Женевською конвенцією протипіхотні міни.

"Створений не для того, щоб знешкодити, а для того, щоб поранити, і для того, щоб ще вивести з ладу 3-4 бійців, щоб евакуювати його з місця підриву", – розповідає Леонід, військовослужбовець ЗСУ.

Вибухові пристрої збирають на передовій. Знешкоджують – на безпечній відстані.

"Будемо проводити утилізацію боєприпасів, які ми знайшли на лінії розмежування і їх треба знищити. Там є протитанкові міни, є постріл з БМП-1. І є 2 міни 82-го калібру", – розповідає Сергій, військовослужбовець ЗСУ.

Роботі українських саперів окупанти не радіють. Щойно помічають їх на передовій – відкривають вогонь. Найчастіше – зі стрілецької зброї. Також, останнім часом, використовують безпілотники.

"Над нами безпілотник літав. І буквально через пару хвилин вони промазали і скинули з нього якийсь снаряд. Тому що ми знайшли з нього якісь осколки. Ось там самі уже щось мутили. Щось таке самопальне", – каже Сергій, військовослужбовець ЗСУ.

"Якщо ти знаєш, що в будь-яку мить можеш втратити своє життя, то ти починаєш його цінувати. Або розумієш, що ти був, і тебе нема. Тебе виключили. І починаєш задумуватися, що ти робиш, як ти робиш. Таке. Це робить тебе душевно кращим, на мою думку", – розповідає Леонід, військовослужбовець ЗСУ.

Остаточно розмінувати території можна буде лише після завершення бойових дій, кажуть сапери. На це знадобляться десятки років.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич. Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Варення з кульбаби: секрет приготування джему від "ретро-панянки" з Вінниці
Наступний матеріал
Доступні для загалу: Рівненський обласний архів почали оцифровувати
Loading...

На Донбасі внаслідок обстрілів поранено українського військового

"Окупант спахує землю мінами та снарядами": бійці ЗСУ про ситуацію біля Оріхового – репортаж

"Намагаються заманити до себе": армійці розповіли про свавілля окупантів на Маріупольському напрямку

Встигай схиляти голову: захисники Кримського розказали про атаки окупантів під час великодніх свят

На Донбасі окупанти вбили українського захисника, чотирьох поранили – за добу гатили 13 разів

Російські окупанти гатять із заборонених мінометів та БМП: ситуація біля Кримського – сюжет