Люди у масках
Люди у масках 5 канал

Одесити розробили спеціальну платформу допомоги через епідемію коронавірусу

Читайте по-русски
Сайт працює по всій Україні

Придбати ліки в аптеці або купити продукти на борщ. На час карантину одесити розробили спеціальну платформу, на якій можна залишити заявку про допомогу. Зареєструватися там можуть як ті, хто потребує допомоги, так і ті, хто бажає стати волонтером. Як це працює і які враження тих, хто вже скористався цією платформою, кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська розкаже.

Волонтерка Валентина телефонує літній жінці, яка залишила заявку з проханням про допомогу на сайті, що створили на підтримку нужденних під час епідемії.

Отримавши список продуктів, волонтерка рушає до супермаркету.

Зазвичай замовлення залишає під дверима. В умовах пандемії так безпечніше. Але цього разу 74-річна пенсіонерка сама вийшла, щоб отримати замовлення.

"Я перший раз фактично звернулася. Це дуже зручно, звичайно, я після хвороби, тому це, звичайно, дуже гарна у вас програма, дуже дякую", – розповідає Людмила Залуцька, пенсіонерка.

Волонтерка каже, за день зазвичай виконує кілька замовлень – під час прогулянки чи коли є час. 20% заявок – це прохання допомогти літнім людям від родичів, що мешкають в іншому районі чи навіть країні. Дещо волонтерка купує за свої гроші.

"Деякі просять ліки, деякі просять фрукти, овочі, хліб, елементарні овочі, без яких людина не може існувати. Все це нескладно, мені заявки ці бюджетні обійшлися близько 200 грн, мені нескладно було допомогти", – розповідає Валентина Шульц, волонтерка.

Сайт працює по всій Україні. Зареєструватися тут можуть як волонтери, так і нужденні, яким треба вказати адресу проживання та прохання. Якщо це стосується покупок, треба вибрати форму оплати, а волонтерська допомога – безплатна.

"Тут формочка, людина може залишити. У людини є вибір: я заплачу готівкою, я заплачу карткою, і в мене немає грошей, але 90% вибирає "у мене немає грошей", – розповідає Петро Обухов, розробник сайту.

Сайт розробили на час карантину, щоб ним могли скористатися уразливі верстви населення, не виходячи з дому.

"Ми просимо, щоб це були люди, яким не варто виходити на вулицю: або з симптомами хвороб, або люди похилого віку, яким краще сидіти вдома і не піддавати себе додатковому ризику. Зараз уже близько 2 тисяч волонтерів і 450 заявок", – каже Петро Обухов.

Проте переконати одеситів залишитися під час карантину вдома – нелегко.

"Я вважаю, що таку заявочку повинні залишати люди, яким важко, небезпечно, бояться, самотні. У мене, якщо що, є кому привезти, купити, закупити", – каже Людмила Бондар, мешканка Одеси.

Допомоги потребують переважно літні самотні люди. Більшість з них користуватись інтернетом не вміють. Тож розробники сайту також створили гарячу лінію, куди можна зателефонувати і попросити розібратися у проблемі.

Залишити заявку про допомогу можна за телефоном: 0 800 501 002 або на сайті https://v2020.org.ua/.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

 

 

 

Попередній матеріал
Поліцейські обдзвонили близько 200 осіб, які контактували з хворими на COVID-19
Наступний матеріал
Що таке надзвичайна ситуація – пояснив прем'єр Денис Шмигаль
Loading...

Робота з дому через COVID-19: як працюють адвокати під час карантину

На богослужіннях у храмах дозволено бути тільки церковнослужителям – ПЦУ

Рівненська центральна міська лікарня готова розмістити 700 інфікованих коронавірусом – сюжет

"Епіцентр" під час карантину: як працює магазин і чи виконують правила

#IStayHomeFor: Світові знаменитості показали, заради кого вони залишаються вдома – зворушливі фото

Вся країна возить аналізи до Києва і чекає 7 днів на результат – Садовий розкритикував МОЗ