Швейна фабрика
Швейна фабрика 5 канал

У Львові на швейній фабриці почали шити медичні халати та бахіли – сюжет

Читайте по-русски
До карантину підприємство відшивало одяг українського бренду

Замість суконь та костюмів – медичні халати та бахіли. У Львові одне з підприємств перепрофілювало своє виробництво. Там почали виготовляти костюми біозахисту для місцевих лікарень, які готові прийняти хворих на COVID-19. На виробництві побувала кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Швейна фабрика працює у посиленому режимі. У цеху кравчині всі у масках та гумових рукавичках. Виготовляють медичні біозахисні костюми.

"Це тканина з флізеліном. Один раз використовують і більше воно не годиться. Штук по 50 вже пошили. Тут відкриті шви, на зав'язках, воно швидко шиється. Хвилин 10-15", – каже Оксана Пронько, швачка.

"Піднімає настрій те, що ми допомагаємо нашим медикам. Відчуваємо, що чимось допомагаємо. От воно підбадьорює", – розповідає Марія Кручева, швачка.

Нині шиють партію медичних халатів. Далі візьмуться за комбінезон та бахіли.

"Це є той одноразовий комбінезончик, він такого вільного типу, щоб могли його одягнути жінки, чоловіки. Немає силуету. Але він є захищений по рукавах, по капюшону, воно все приталене і не дає проникати бактеріям", – каже Надія Демків, технологиня.

До карантину це підприємство відшивало одяг українського бренду. Нині виготовлення модних речей зупинили повністю, щоби пошити якомога більше костюмів біозахисту.

До кінця тижня підприємство планує пошити 3 тис. наборів. Їх роздадуть місцевим лікарням. Медики розповідають, на одне відділення потрібно приблизно 40 комплектів.

"Чим більше цього буде – тим буде краще. Тобто ніхто не зловживає і цього забагато не буває, просто розхід є дуже великий. А процес закупівлі триває, тому той, хто має це і може поділитися з лікарнею, ми будемо з задоволенням приймати", – розповідає Наталя Тімко, головний лікар-інфекціоніст Львівської області.

Медичні біозахисні комплекти нині виготовляють на шести львівських швейних підприємствах. Кошти на матеріали передають благодійники.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
COVID-19 у світі: як проходить карантин та що кажуть люди
Наступний матеріал
Княжицький прокоментував заяву Дубінського щодо відставки Ємця
Loading...

Львів та область запроваджують надзвичайну ситуацію (оновлення)

Кордон для пасажирських перевезень закритий: як поверталися українці та чи можна приїхати тепер – репортаж

Салони переповнені, люди стоять: як останні автобуси повертаються в Україну – ФОТО