Стрільби, тактика та марш-кидок. У Одесі курсанти-десантники Військової академії складають державні іспити з бойової підготовки. У подальшому бійці вже самі керуватимуть підрозділами – як в тилу, так і на передовій. Що для цього потрібно знати та якими навичками володіти, дізнавався кореспондент "5 каналу".
Курсант Євген Гдульський знищив умовного противника з відстані 250 метрів. Бойові навички хлопець опановував чотири роки. Після закінчення академії хоче стати офіцером 81-ї аеромобільної бригади. "Я виріс у сім’ї військового. В мене тато підполковник у відставці, дідусь полковник у відставці. Я вирішив піти у військову сферу, обрав шлях десантника", – каже курсант Одеської військової академії.
Наступне завдання: 12-кілометровий марш-кидок на бойових машинах піхоти. Перед початком курсанти як майбутні керівники мають роз'яснити підлеглим – замість традиційних мап використовують макети місцевості. За діями стежать досвідчені інструктори.
"Офіцер ВДВ повинен знати все. Як вести вогонь з будь-якого виду озброєння, також керувати тактикою у бою. Також знати радіозв'язок, щоб він міг управляти підрозділом", – пояснює інструктор з бойової підготовки Олександр Бова.
Техніка рушає. Завдання – зайняти бойові позиції та знищити умовного ворога. "Курсанти будуть практично управляти взводом десантно-штурмовим під час виконання наступального бою", – інформує доцент кафедри військової академії Олександр Малярчук.
Державні іспити триватимуть два тижні, після цього курсанти четвертого курсу отримають офіцерське звання. Після того як у кінці березня курсанти отримають погони, розпочнеться розподіл по військовим частинам.
Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"