У Запоріжжі та області з міркувань безпеки навчальний процес організували дистанційно. За рішенням Запорізької обласної військової адміністрації, не відчинятимуть навіть тих шкіл, де є укриття. Про особливості навчального року в місті знає журналіст "5 каналу" Дениса Розенков.
Новий рік для школярів у Запоріжжі та області розпочинається на "удальонці". Діти навчатимуться в режимі онлайн. Все це робиться винятково з питань безпеки, через наближеність до лінії фронту та загрозу ракетних ударів. Таке рішення було ухвалене в ЗОВА.
"У разі, якщо безпекова ситуація буде мінятися, будемо переглядати. Тобто цей процес постійний і живий. Чому? Найголовніше, що навіть ті школи, які мають укриття, – є такі види озброєння, при яких 40-42 секунди ракета летить до нас. На жаль, за цей час діточки просто не змозі перебігти до укриттів. Тому поки що на сьогоднішній день ухвалено таке рішення", – зазначив голова Запорізької ОВА Юрій Малашко.
Не відкриватимуться навіть школи, які мають бомбосховища. У самому Запоріжжі та в області лише чверть шкіл мають придатні для використання укриття. По дитячих садочках ситуація ще гірша.
До того ж, за даними ЗОВА, після повномасштабного вторгнення росіян унаслідок обстрілів було повністю зруйновано понад 50 навчальних закладів у регіоні. Багато з них вже просто не підлягають відновленню. Загарбники продовжують прицільно лупити, зокрема, й по закладам освіти.
Утім, незважаючи на "удальонку", ще 1 вересня вчителі різних шкіл записували привітання для своїх вихованців, щоби підбадьорити їх та привітати із початком нового навчального року. Як це відбувалося, маємо змогу переглянути.
"Нехай здійсняться ваші мрії. А мрія в нас одна на всіх – Перемога. Бажаємо вам терпіння, чуйності, успіхів у навчанні. А головне – миру та Перемоги!" – сказали вчителі Запорізької ЗОШ "Основа".
Пані Надія, з якою журналісти сьогодні спілкувалися, – вчителька мистецтва. Вона була вимушена із родиною виїхати із Бердянського району, коли її рідне село Осипенко окупували росіяни із чеченцями. Зараз вона продовжує вести уроки для дітей із своєї школи, які також виїхали за кордон або в різні міста України.
"Діти приєдналися до мого уроку, діти приєдналися майже у повному складі, всі учні вийшли на зв’язок тим чи іншим способом – хто з телефону, хто з ноутбуку, хто з якихось інших гаджетів, але діти приєдналися, ті, хто перебуває на підконтрольній території та за кордоном, у нас також таких є багато учнів. А ті, що на окупованих територіях, – ми їх не приєднуємо до навчання, тому що це є небезпека для їхнього здоров’я, життя, та життя їх батьків", – розповіла вчителька мистецтва Осипенківської ЗОШ Надія Гуйвик.
Загалом, учителі кажуть, що зараз, під час війни, дітям стали більше подобатися уроки з літератури та історії.
46% дітей, які перебувають на тимчасово окупованій території та змушені були йти до окупаційних шкіл, заявили про бажання вивчати українську мову. Це все відбувається попри погрози від рашистів та намагання окупантів зомбувати всіх своєю пропагандою. Такі дані навів міський голова Мелітополя Іван Федоров.
Денис Розенков, Запоріжжя, "5 канал"
Дивіться також відео: ЮНІСЕФ: російські окупанти повністю знищили понад 1300 українських шкіл.
Читайте також: Зміни у школі, церква, мобілізація обмежено придатних: що змінилося для українців з 1 вересня.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.