Перший дзвоник у метро: як навчатимуться школярі у прифронтовому Харкові – сюжет

Школа в метро 5 канал
На одній із станцій метро обладнали сім класів, у кожному з них навчатиметься до 20 дітей

У Харкові для першокласників провели урочисту шкільну лінійку – вперше від початку повномасштабного вторгнення. Заради безпеки захід організували у метро. На лінійку запросили дві сотні першачків та стільки ж майбутніх випускників із різних районів міста. Та бажання почути перший дзвоник виявили більше учнів. Як відбулося свято та про класи у метро розповість кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Перший дзвоник наживо в Харкові пролунав уперше після вторгнення. Але заради безпеки урочиста шкільна лінійка відбулася під землею – в одному з переходів метро. Сюди запросили дітей та вчителів із різних районів міста.

"Вже трішечки втомилися бачити один одного в екранах. І я дуже рада, що маю змогу побачити своїх друзів-однокласників, класних керівників та директора нашого. І, звичайно, для першокласників – це дуже важливо, бо вони мають можливість вперше в Україні в Харкові займатися так, як ми займалися декілька років тому", поділилася 11-класниця Анна Ісаєва.

Читайте також: Класи в метро, змішана форма та брак укриттів: як навчатимуться школярі в небезпечних регіонах.

"Ми запрошували 200 першачків, 200 11-класників, але їх прийшло набагато більше. Наші діти повинні були прийти до 11-ї години, а вони вже о пів на десять були тут. Вони скучили одне за одним", – розповіла директорка Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко.

Навчання в Харкові розпочнеться наступного тижня за змішаною системою. Здебільшого це буде саме робота онлайн на платформі Zoom. Та понад тисяча дітей все ж підуть до класів, збудованих у метро. Серед них 6-річний Ярослав.

"Одне з основних завдань мене як мами, – це комплексний розвиток моєї дитини. В це входить і освіта, і соціалізація, і здоров’я і таке інше. Метрополітен – це про соціалізацію. Немає дитячих садочків. Спілкування на дитячому майданчику, воно не задовільняє всіх потреб", – наголосила мама першокласника Наталія Озаренкова.

Дивіться також відео: Перший дзвоник у школах Києва: як навчатимуться діти в умовах великої війни.

До очного навчання міська влада спочатку готувала школи, які не розбили росіяни. У понад сотні навчальних закладів облаштували прості укриття та навіть отримали дозволи від рятувальників. Щоправда, згодом їх відкликали.

"Вимоги ДСНС змінилися, бо ви розумієте, що нас сьогодні обстрілюють ракетами С-300, які є потужними, тому вони змінили свої нормативні вимоги, і щодо цих вимог нам довелося у місячний термін обладнати п'ять станцій метрополітену", – заявив харківський міський голова Ігор Терехов.

Простір для школярів у метро знайшли на кількох станціях. Зробили його безпечним, ізолювали від зовнішнього шуму. Найскладніше було провести належну вентиляцію.

"Ми під землею знаходимось. Тому треба десь повітря взяти, перемішати підігріти, або охолодити", – зауважив генеральний директор Харківського метрополітену Андрій Гармаш.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

На одній із станцій метро обладнали сім класів, у кожному з них навчатиметься до 20 дітей. Там майже не чути потягів підземки, є вентиляція та гарне освітлення. Діти навчатимуться протягом трьох годин у дві зміни.

За партами діти вчитимуть основні предмети – читання, математику, історію, українську мову та літературу. Протягом уроків діти постійно перебуватимуть під наглядом учителів. Виходити на поверхню на перервах – заборонено.

"На перервах працюватимуть тьютори-психологи, вони будуть рухатись в коридорах і з ними будуть проводити інтерактивні ігри, на вулицю вони виходити не будуть, бо це небезпечно", – запевнила директорка Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко.

Вже сформовано 60 класів, майже половина з них – це першачки. Бажання вчитися у метро-школі виявили і середні класи з 5-го до 8-го.

Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

 

Попередній матеріал
Чи вдарить по москві: що відомо про нові українські далекобійні ракети, які анонсував Данілов
Наступний матеріал
Відео спецоперації ГУР у Пскові. Буданов про війну на росії. кадиров: "Быстрее, дон-дон" – про головні події 555-го дня великої війни
Loading...