Класи в метро, змішана форма та брак укриттів: як навчатимуться школярі у небезпечних регіонах

Школа 5 канал
Живе спілкування з дітьми і вчителями не замінити дистанційним навчанням, але інколи вибору немає

Більшість школярів України новий навчальний рік розпочнуть за партами, але головна умова для цього – наявність укриття. Через нестачу місць в укриттях передбачена змішана форма навчання – очно-дистанційна. В регіонах, ближчих до окупованих ділянок, заходи безпеки радикальніші. Де діти вчитимуться у метро, а де залишиться лише онлайн-навчання, дивіться далі в сюжеті "5 каналу".

У Дніпрі діти вчитимуться за змішаною формою навчання – у дві зміни. Вранці за партами навчатимуться молодші класи, у другій половині дня – старші. Деякі уроки відбуватимуться в онлайн-форматі. Рішення про форму навчання ухвалюють самі батьки і можуть її змінювати протягом навчального року.

"Ми обрали змішану форму навчання. Живе спілкування з дітьми і вчителями не замінити онлайн. Укриття тут подобається, усе гарно", – поділилася мама учня 6-го класу Олена Харченко.

Читайте також: Зміни у школі, церква, мобілізація обмежено придатних: що змінилося для українців з 1 вересня.

"Хочеться побути дистанційно перші два тижні. Далі подивимося по обставинах у країні, як у школі тут процес проходитиме", – сказала мама учня 4-го класу Юлія Денисенко.

Ходити до школи учні можуть тільки за наявності найпростішого укриття. У Дніпрі таких шкіл дві третини. Решта користуватимуться укриттями найближчих закладів.

"У нас 54% будуть навчатися у змішаному форматі, тобто прийдуть за парти до школи. Окремі уроки будуть дистанційні. 30% – це ті здобувачі освіти, які навчатимуться дистанційно, і 8% – це індивідуальна форма навчання – це екстернат, сімейна форма навчання і педагогічний патронаж", – пояснила заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Світлана Клявченко.

Дивіться також відео: ЮНІСЕФ: російські окупанти повністю знищили понад 1300 українських шкіл.

На Харківщині 600 закладів освіти пошкоджені ворожими обстрілами, а 72 школи зруйновані повністю. В обласному центрі шкіл з укриттями, які відповідають нормам безпеки, – обмаль. Тож для деяких навчальних закладів класи облаштували у метро.

"Інтерактивна дошка, Wi-Fi, сидітимуть психологи. Також у класі встановлено пожежну сигналізацію для безпеки дітей. Класи обладнані індивідуальною шумоізоляцією і також є вентиляція", – запевнила начальниця станцій метро "Університет" і "Держпром" Вікторія Кузнєцова.

Планується, що школярі відвідуватимуть уроки двічі на тиждень. Від початку повномасштабного вторгнення харківські школярі навчалися лише онлайн. Тож частина батьків ініціативу уроків у метро вітає.

"Я підтримую, що діти зараз навчатимуться в метро, тому що їм не вистачає соціуму. Це два рази на тиждень. Ці заняття по три години, це не кожен день, тому я тільки за", – розповіла мама Ірина Лобода.

Тим, хто відвідуватиме заняття у метро школи, надаватимуть транспорт. Однак навіть за таких умов деякі батьки відпускати дитину на навчання побоюються.

"Перш за все безпека дітей, тому ми на дистанційній формі навчання будемо. Хоча пропозиції були і в нашій школі тим батькам, які хочуть. Забезпечили їм, що буде возити автобус до метро. І молодші школярі будуть навчатися, ті, хто за офлайн", – поділилася мама Тетяна Боднар.

У метро Харкова облаштовано 60 класів.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

А в тиловому Кропивницькому навчання розпочинаються за змішаною формою через брак укриттів.

"У нас у школах зараз майже 14 тисяч місць в укриттях. Дітей – 25 тисяч. Тому деякі класи будуть не всі дні в школі. Наприклад, чотири дні в школі. Тобто будуть за графіком", – пояснила керівниця управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко.

Там, де укриття є, готові запросити школярів за парти. В одній з гімназій Кропивницького після ремонту укриття облаштували в старому господарчому приміщенні.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

"У нас була насипна підлога і це створювало багато незручностей. Також управління освіти допомогло нам закупити сидячі місця, тобто лавки, але це не всі. Все ще у процесі. Тому в нас буде гарне, красиве укриття для наших дітей", – запевнила директорка гімназії Світлана Колосова.

Ремонтні роботи коштували 800 тисяч гривень. Тут учителі зможуть проводити уроки навіть під час повітряних тривог. Оновлене укриття розраховане на пів тисячі осіб.

"Будівля – панельна. Вона побудована більше ніж 30 років тому. Я думаю, що нам усім тут буде безпечно", – зауважила директорка.

Поки війна триває, облаштування шкільних укриттів продовжиться. Протягом року у Кропивницькому планують відремонтувати ще 25 сховищ.

Дар'я Візір, Володимир Іванченко, Дніпро, Харків, Кропивницький, "5 канал".

Попередній матеріал
Зміни у школі, церква, мобілізація обмежено придатних: що змінилося для українців з 1 вересня
Наступний матеріал
Коли цигарки корисні: волонтери роблять для військових павербанки із використаних електронних сигарет
Loading...