Віртуальна реальність, окуляри VR
Віртуальна реальність, окуляри VR 5 канал

Погладити мамонта чи побувати на Місяці: як VR-технології можуть змінити шкільну освіту – сюжет

Читайте по-русски
Одна з головних переваг нової технології – легкість у користуванні

Побувати на Місяці, пірнути в океан чи погладити мамонта. Для учнів однієї зі шкіл в Англії ця дивовижа стала реальністю – віртуальною. Все завдяки технології VR, яка дозволяє перетворити навчання на цікаву гру. Що думають вчителі та учні про таку інновацію і чому ця технологія – початок нової революції в освіті, – розповість кореспондент "5 каналу" Віталій Лилик.

Розташована в мальовничій місцевості англійського Беркширу, школа Reddam House School робить революцію в освіті. Учні закладу використовують спорядження віртуальної реальності на уроках, щоб перенестися в інші куточки Землі або взагалі на інші планети.

"Ми можемо робити наукові експерименти, які інакше були б неможливими або занадто небезпечними для проведення в класі. Наприклад, подорож у відкритий космос чи перебування на поверхні Місяця. Але ми також можемо використовувати його на таких предметах, як географія, щоб миттєво перенестися в будь-яку точку світу. Або на уроках історії, щоб повернутися в минуле, пережити події Другої світової війни. Зрозуміти, якою була атмосфера того часу. І навіть під час вивчення мов було дуже цікаво. Тепер ми можемо відвести учнів до французького ресторану або до кабінету лікаря в Німеччині, щоб вони могли більше зануритися в мовне середовище і здобути корисні знання", – розповів директор проєкту Натан Отрейді.

Читайте також: "Переживаєш, як за себе": який вигляд має VR-відтворення подій 20 лютого на Інститутській.

Викладачі запевняють: технологія VR – не просто розвага. Це новий інструмент інтерактивного навчання, який допомагає дітям краще опанувати нові знання.

"Учні запам'ятовують матеріал просто фантастично. Якщо вони щось побачили, доторкнулись до чогось, вони це запам'ятають. І розуміння значно глибшає, адже вони можуть взаємодіяти з об'єктом. Вони бачать його з усіх боків, як він працює, його функції. Ми вивчали космос: дізналися про сонячну систему, планети, зорі, супутники. Біологію також можна вивчати за допомогою віртуальної реальності, тому що можна досліджувати клітини і побачити, як усе працює, навіть серце. Воно б'ється, через камери і клапани тече кров тощо. Це дуже-дуже корисно для того, щоб діти глибше розуміли те, що вивчають", – зауважила вчителька Іоанна Драгомир.

Інтерактивність у поєднанні з елементами гри позитивно впливає і на успішність учнів – діляться викладачі. Самі ж вихованці не можуть стримати захват від віртуальних уроків.

"Досвід у природничому класі був дивовижним. Було дуже круто, адже я поглянула на серце з усіх боків. На звичайному уроці цього не можна зробити. І це вражає. Віртуальна реальність дарує безліч можливостей спробувати щось нове. Мені дуже сподобалося!", – запевнила учениця Саскія.

"Я в захваті! Адже у звичайному класі немає можливості так детально познайомитися з людським серцем. Але на віртуальних уроках ти можеш тримати його в руках, коли насправді вони порожні", – поділився учень Алекс.

Дивіться також відео: "росія руйнує - українці створюють": перший в Україні віртуальний мурал презентували в Києві.

Одна з головних переваг нової технології – легкість у користуванні. Викладачі кажуть: сучасні підлітки чудово знаються на гаджетах, а тому опановують нові пристрої та програми навіть швидше, ніж учителі.

"Що цікаво, учні дуже швидко до цього звикають. Нам, викладачам, справді доводиться покроково опановувати віртуальну реальність, але діти занурюються в неї одразу, миттєво. Їм потрібно десь півгодини, щоб навчитися керувати контролером і гарнітурою, і все – вони готові до роботи", – додала Іоанна.

Школа віртуальної реальності – це проєкт компанії Inspired Education Group. Розробники також створили цифрову копію школи у Беркширі, аби до неї могли приєднатися охочі з різних куточків планети. Натепер у віртуальному закладі навчаються діти з понад двох десятків країн. Керівники проєкту сподіваються, що згодом їхня ініціатива об'єднає викладачів та учнів з усього світу, а самі VR-технології стануть альтернативою шкільним підручникам.

Віталій Лилик, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Бахмут стоїть: ЗСУ показали відео, як військові працюють на панівних позиціях міста
Наступний матеріал
Дві різні групи: 400 українських військових почали опановувати танки Abrams – Пентагон
Loading...
Обійми замість оцінок: у Дніпрі організували школу просто у лікарні – як реагують маленькі пацієнти

Обійми замість оцінок: у Дніпрі організували школу просто у лікарні – як реагують маленькі пацієнти

Курсанти Кам'янець-Подільського ліцею проживають в умовах, які не відповідають нормам

Курсанти Кам'янець-Подільського ліцею проживають в умовах, які не відповідають нормам

В Україні презентували цифровий простір для вчителів, учнів та батьків – включення

В Україні презентували цифровий простір для вчителів, учнів та батьків – включення

ВР ухвалила закон про вступну кампанію-2023: історію України не повернули до обов’язкових предметів НМТ

ВР ухвалила закон про вступну кампанію-2023: історію України не повернули до обов’язкових предметів НМТ

"Цей підхід робить нашу державу слабшою" – В'ятрович про мультипредметний тест без історії

"Цей підхід робить нашу державу слабшою" – В'ятрович про мультипредметний тест без історії

Учителі записують уроки на відео: як навчаються школярі під час відключень світла у Кропивницькому – сюжет

Учителі записують уроки на відео: як навчаються школярі під час відключень світла у Кропивницькому – сюжет