Розстріли на Інститутській 20-го лютого 2014 року
Розстріли на Інститутській 20-го лютого 2014 року 5 канал

"Переживаєш, як за себе": який вигляд має VR-відтворення подій 20 лютого на Інститутській

У віртуальному екскурсі налічується п'ять інтерв'ю очевидців, також присутні і предмети з вулиці Інститутської

Мультимедійний проект, в якому події Революції Гідності можна на власні очі побачити у віртуальній реальності, представили на передпоказі для української аудиторії. Автори проекту кажуть, що його помилково називають реконструкцією тогочасних подій, але це історія, викладена в інноваційній формі: кожен охочий зможе пройти шляхом протестувальників 20-го лютого 2018 року і роздивитися предмети, якими користувалися тоді активісти.

Оцифровувати місцевість і збирати документальні матеріали автори проекту розпочали у 2017 році. У віртуальному екскурсі налічується п'ять інтерв'ю очевидців. Однак реконструкцією подій його не називають. Кажуть: це історія, поєднана з інноваційними технологіями.

"Це історія завжди розказана в контексті. Ви завжди розумієте, що тут була знята ця фотографія, тут знаходився документальний фотограф, протестувальник, медик. Саме на цьому місці, де ви зараз стоїте. Фактично, ми даємо можливість українцям і людям, які живуть у будь-якій частині світу, дізнатися, що там відбулося", – пояснює керівник проекту Aftermath VR: Euromaidan.

У віртуальній реальності присутні і предмети з вулиці Інститутської, оригінали яких належать Музею Революції Гідності. Команда проекту оцифрувала близько сотні таких експонатів – для реалістичності екскурсу.

"Бюрократичних перепон тут не було. Ми розуміємо, що цей проект дуже важливий, зокрема і для нашого музею. Коли ми створимо сам музей, цей проект і подібні проекти віртуальної реальності, будуть основою сучасної експозиції. Бо для нас дуже важливо розповісти про події Революції Гідності сучасними формами, сучасними методами", – пояснює гендиректор національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло.

На історичну екскурсію треба вдягнути повне спорядження для віртуальної реальності: окуляри, навушники та контролери.

Розгублено знімає окуляри глядач, що протестував технологію. Тієї кривавої зими Олег – студент другого курсу – не раз приїздив на столичний Майдан допомагати протестувальникам.

"Я згадую знайомих зі свого регіону, з Івано-Франківщини, багато. Декілька померло, багато скалічених, особисто моїх знайомих, з мого міста. Багато історій я чув, перечитав, тому зараз ти вже переживаєш це як за себе", – каже Олег.

Щонайменше місяць проект можна буде переглянути у столичному кінотеатрі "Планета кіно" на проспекті Степана Бандери безкоштовно. Крім того, цифрову роботу мають представити в експозиції Музею Революції Гідності до 5-ї річниці. Пізніше автори планують її розширити – оцифрувати всі локації тогочасних подій.

Анна Брикова, Василь Дмітрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Почали рвати ще до їдальні": у дніпровській школі масово отруїлися діти
Наступний матеріал
Шокуюче відвертий: показ колекції білизни Ріанни спричинив фурор на Тижні моди в Нью-Йорку – фото, відео

Суд у справі "тітушковода" Крисіна перенесли – не прийшов потерпілий

Незаконні арешти майданівців: у Києві затримали екс-суддю Олександра Дзюбу

У Героя Небесної Сотні стріляли спецкулями: з'явилися нові дані експертизи у справі екс-беркутівців

"Я вас прошу, пробачте мене": як ухвалювали вирок убивці Веремія – Сергію Чемесу

Суд відхилив відвід судді, якій закидають дружбу з адвокатом Крисіна

У Києві знову перекривають середмістя – що святкують тепер