Розстріли на Майдані, 20 січня 2014

У Києві презентували цифрову реконструкцію одного з найкривавіших днів Євромайдану: подробиці

Створення платформи ініціювали адвокати родин Небесної сотні

Цифрову реконструкцію одного з найкривавіших днів часів Євромайдану – 20 лютого – презентували у Києві у четвер, 7 червня. Працювали над реконструкцією міжнародні та українські фахівці.

Вони створили міжнародну платформу – сайт, де можна похвилинно проглянути всі відео, які оприлюднювали в мережі, що відтворюють події саме 20 лютого. Це 520 відеоподій і 65 годин відео зйомки. Все це потребувало систематизації, визначення, що саме і в яких точках відбувалося. Йдеться не лише про перелік відео і синхронізація їх поміж собою, це і 3D візуалізація місцевості центру Києва.

Реконструкцію розробляли закордонні спеціалісти, оскільки в Україні їх не вдалося знайти, а завдяки адвокатам родин Небесної Сотні цю платформу вдалося створити.

"Ми розуміли, що одним з перших завдань була синхронізація того надзвичайно великого масиву відео (всі вони знімалися різними людьми, з різних точок, в різний час) і встановлення, в який саме проміжок часу, з якого місця велася зйомка. Для того, щоб створити ряд відео, щоб в певний момент часу ми могли побачити, скільки камер знімали, яку саме подію вони охопили. Це було дуже складно", – пояснив правозахисник Павло Дикань.

За словами адвокатів, процес створення платформи затягнувся, але результат того вартий. Її вже запустили, кожен із журналістів чи охочих активістів може дослідити сайт. Складається він із трьох розділів: перший – саме відтворення загальної ситуації в центрі Києва 20 лютого 2014 року, другий розділ – 3D моделювання моментів отримання поранень трьома активістами Євромайдану (адвокати представляють інтереси їхніх родин), третій розділ – маркери місць, де були поранені частина тих, хто був убитий під час подій на майдані.

Згодом всі ці матеріали і експертні висновки можуть бути долучені до справи, яку розглядають у Святошинському райсуді столиці. Відповідне клопотання адвокати вже готують до суду. Зазначається, що висновки стосовно платформи, зроблені закордонними експертами вже перекладені українською мовою.

Правозахисники запевнили, що процес вже запустився і найближчим часом очікують результати.

Дивіться також:

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Лідерство та успіх: як розкрити бізнес-потенціал у дитини
Наступний матеріал
Донбас тимчасово не повинен обирати президента і парламент – Аваков

Справа про держзраду Януковича: чому перенесли засідання

Справа щодо вбивства Веремія: адвокат тітушки Крисіна вимагає відводу судді

Справа вбивства Веремія: тітушку Крисіна залишили під вартою ще на два місяці

Суд над екс-беркутівцями: потерпілий під час Революції Гідності дав свідчення

Обвинувальний акт стосовно двох екс-беркутівців направили до суду – ГПУ

Обшуки в окупованому Криму: до активістів відмовляються пускати адвокатів