Сергій Чемес
Сергій Чемес 5 канал

"Я вас прошу, пробачте мене": як ухвалювали вирок убивці Веремія – Сергію Чемесу

Обвинуваченому винесли пом'якшений вирок – він повністю визнав свою провину та уклав угоду зі слідством

3 роки і 3 місяці за ґратами – такий вирок виніс Дарницький районний суд Сергію Чемесу. Йому інкримінують одразу три епізоди, які стосуються подій Революції Гідності: викрадення та катування одного з активістів, організація тітушок, а також причетність до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія. Напередодні Сергій Чемес пішов на угоду зі слідством. Це, зокрема, і вплинуло на його вирок.

Сергій Чемес визнав свою провину за всіма епізодами, підписав угоду зі слідством та погодився на співпрацю.

"Він, в ході досудового розслідування, щиро розкаявся. Дане каяття проявилося в активному сприянні слідству, в тому числі у викритті інших учасників подій, які інкримінуються обвинуваченому", – зазначає в суді прокурор відділу ГПУ Юлія Малашич.

Після оголошення змісту угоди до Сергія Чемеса звернулися потерпілі – вдова та мати журналіста В'ячеслава Веремія.

"У вас троє дітей, і хоч ви зараз обмежені у спілкуванні з ними, але вони знають, що у них є тато. А в моєї дитини – тата немає... Хочу, щоб ви все життя пам'ятали, як це важко і як це боляче усвідомлювати, що ваша помилка, я сподіваюся, ви теж її усвідомлюєте… якої втрати вона завдала іншим людям", – Світлана Кирилаш, дружина В'ячеслава Веремія.

"Хай живуть твої діти щасливо. Хай ніколи не нароблять такого горя, як ти наробив мені", – Катерина Веремій, мати В'ячеслава Веремія.

Зі свого боку, Чемес попросив пробачення у рідних журналіста: "Я повівся необдумано і жорстоко, я це розумію, але я не бажав таких наслідків. Я не міг такого передбачити. Я вас прошу – пробачте мене. Я не міг подумати, що може бути таке".

І суддя, яка вже почула зізнання та за умови співпраці зі слідством, – погоджується на вирок, про який клопотали прокурори. 3 роки і 3 місяці під вартою. До слова, статті, за якими судили Чемеса, передбачали ув'язнення до 10 років.

А от інший фігурант справи – Юрій Крисін – вини не визнає. Натомість – усіляко затягує справу, впевнені прокурори. Через відвід судді на вимогу сторони захисту, справу слухатимуть з нуля. З новою суддею, бо саме вона погодилася розглядати справу заново. Підготовче засідання щодо Крисіна призначили на 12-те вересня 2018 року.

Анна Брикова, Євгенія Подобна, Олександр Петровський, "5 канал"

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Харківщині чоловік посеред вулиці підірвав бомбу
Наступний матеріал
Зустріч Президента України та Федерального канцлера Австрії з представниками ЗМІ – відео
Loading...