Скріншот відео

Убивство журналіста Веремія: Чемесу винесли пом'якшений вирок – про що домовилися в суді

Після оголошення змісту угоди, до Сергія Чемеса звернулися потерпілі – вдова та мати загиблого

Три роки та три місяці для Сергія Чемеса, якого обвинуватили у викраденні людини та перешкоджанні мирним акціям під час Революції Гідності – такий вирок просила дня нього прокуратура, Дарницький суд –прислухався.

Судовий процес тривав більше року. Чемесу інкримінують одразу три епізоди, які стосуються подій Революції Гідності. Це викрадення та катування одного з активістів, організація тітушок, які протистояли майданівцям. А також причетність до справи загибелі журналіста В'ячеслава Веремія. За матеріалами слідства, саме він збив журналіста з ніг і тримав, доки тітушки на чолі з іншим фігурантом справи – Юрієм Крисіним – били Веремія. Той згодом помер у лікарні.

Сергій Чемес визнав свою провину за всіма епізодами, підписав угоду зі слідством та погодився на співпрацю, за що й отримав пом'якшений вирок.

"Він у ході досудового розслідування щиро розкаявся і щире каяття проявилося в активному сприянні слідству, в тому числі у викритті інших учасників подій, які інкримінують обвинуваченому", – повідомила прокурор відділу ГПУ Юлія Малашич.

Після оголошення змісту угоди, до Сергія Чемеса звернулися потерпілі – вдова та мати журналіста В'ячеслава Веремія.

"У вас троє дітей, і хоч ви зараз обмежені у спілкуванні з ними, але вони знають, що в них є тато. А в моєї дитини тата немає. Хочу, щоб ви все життя пам'ятали, як це важко і як це боляче усвідомлювати, що ваша помилка, я сподіваюся, ви теж її усвідомлюєте, яких втрат вона завдала іншим людям", – звернулася вдова Світлана Кирилаш.

"Хай живуть твої діти щасливо. Хай ніколи не нароблять такого горя, як ти наробив мені" – додала мати Веремія Катерина Веремій.

Своєю чергою, Чемес попросив вибачення в рідних журналіста.

"Я повівся необдумано і жорстоко, я це розумію, але я не бажав таких наслідків. Я не міг такого передбачити. Я вас прошу – пробачте мені. Я не міг подумати, що може бути таке", – розповів Чемес.

Згідно з угодою, Сергій Чемес має бути засудженим до трьох років позбавлення волі.

А от інший фігурант справи – Юрій Крисін – вини не визнає, натомість – усіляко затягує справу. Відсьогодні її розгляд повернувся на старт. Адже після кількох клопотань захисту суддю Леонтюк у цій справі таки відвели.

Новопризначена суддя за клопотанням захисту Крисіна має починати розгляд справи з початку – з підготовчого засідання. Його призначили на 12 вересня 2018 року.

Євгенія Подобна, Анна Брикова та Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
На Донеччині діти пішли до оновленої школи із сучасним обладнанням – чим оснащений заклад
Наступний матеріал
"БлогПост": Як українці відреагували на ліквідацію ватажка "ДНР"

Вбивство журналіста Сергієнка: результати засідання суду щодо чотирьох підозрюваних

Катування і вбивство журналіста Сергієнка: суд залишив підозрюваного на волі

На Житомирщині вбили 20-річну дівчину, а тіло прикрили будівельним сміттям

Убивство дослідника у Миколаєві: зловмисник назвав мотиви

"5 канал" святкує день народження: уже 15 років в ефірі

Екс-керівника харківського "Беркута" Шаповалова залишили під вартою