'5 каналу' 15 років

"5 канал" святкує день народження: уже 15 років в ефірі

  1-го вересня 2018 року Перший український інформаційний телеканал відзначає свою 15-ту річницю з дня заснування

  Створений у 2003 році за стандартами "Бі-бі-сі", "5-й" розпочав інформаційне мовлення трьома випусками новин на добу та двома інформаційно-аналітичними проектами (програми "Час" та "5 копійок"). У 2005 році канал повністю відмовився від розважальних програм – так в Україні з'явився "Перший. Український. Інформаційний" канал, наповнений виключно інформаційним контентом: новинами, документальними фільмами, аналітичними та публіцистичними проектами. Відмінна особливість "5-го" – щогодинні випуски новин, розмовно-дискусійні студії та суспільно-політичні ток-шоу.

  "5 канал" – успішний телевізійний бренд:

  • 5-й – це авторитетний, сучасний, український, інформаційний телеканал високих стандартів, які ґрунтуються на засадах редакційної політики.
  • 5-й – це елітний клуб для журналістів, робота на якому означає бути Першим.
  • 5-й – український телеканал, який бере за основу цінності, пов'язані з такими поняттями, як Українська держава, Український народ, Українська мова, Українська культура.
  • 5-й – інформаційний телеканал з цілодобовим новинним мовленням, що передбачає актуальність інформаційного потоку і динаміку оновлення новин.

  25 серпня 2011-го року телевізійний марафон "5 каналу", присвячений 20-й річниці Незалежності України – "Українська незалежність", який вели Тетяна Даниленко та Павло Кужеєв, установив світовий рекорд — 52 години безперервного ефіру. У жовтні телемарафон був офіційно зареєстрований Книгою рекордів Гіннеса.

  24 серпня 2013-го року, напередодні 10-ї річниці заснування, "5 канал" провів повний ребрендинг зі зміною кольорової гами та збільшенням інформаційного контенту. Канал збагатився новими обличчями, збільшив кількість "живих" включень з місця подій та впровадив роботу в режимі "без права на сон". Відповідно до таких нововведень, глядач "5 каналу" гарантовано дізнавався новину першим – в найближчу годину від її "народження".

  У 2014-му році, під час Революції Гідності, "5 канал" в режимі онлайн висвітлював ситуацію в Києві та інших регіонах країни, цілодобово надаючи суспільству оперативну та достовірну інформацію з місць подій на території всієї України. Трансляції наживо, стріми та прямі включення журналістів були основою програмної сітки каналу.

  У січні 2015 року "5 канал" розпочав мовлення в режимі безстрокового патріотичного телемарафону "Україна понад усе", аби дати можливість глядачам глибше й ретельніше пізнати історію своєї країни, щоб якісніше розуміти та аналізувати події сьогодення. Канал збільшив хронометраж випусків новин та кількість прямих трансляцій. Чільне місце в ефірній сітці посіли історичні документальні міні-фільми про минуле та сучасне.

  З 5 вересня 2016 року телеканал здійснює мовлення у форматі 16:9.

  У березні 2017 року канал створив першу в Україні мультимедійну платформу, запустивши сучасну якісно оновлену версію сайту 5.UA, завдяки якій вдалося досягти синергії телевізійного ефіру та мережі інтернет.

  Протягом 15 років "5 канал" неодноразово був лідером у дотриманні журналістських стандартів, здобував найвищі нагороди та відзнаки у професійній сфері, зокрема, був відзначений дипломом Всеукраїнського конкурсу засобів масової інформації "Золоте перо" – "За створення ефективної стратегії довіри громадськості" та отримав приз від ОБСЄ "За Журналістику та Демократію"; має за плечима ювілейні статуетки Національної Телевізійної Премії "Телетріумф", срібну кнопку You Tube та багато інших, не менш важливих відзнак. За час існування, на каналі працювали і продовжують працювати кращі з кращих – Заслужені журналісти України, володарі премій "За професійну етику", "Людина року" та "Жінка ІІІ тисячоліття". Працівники каналу відзначені численними грамотами Кабінету Міністрів України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, подяками Президента України та РНБО України, нагороджені орденом за заслуги ІІІ ступеня та орденами княгині Ольги ІІІ ступеня.

   "5 канал" – загальнонаціональний телевізійний канал, представлений у супутниковому та кабельному мовленні міста Києва та у 24 областях України. Технічне покриття каналу становить 98% загального покриття країни. Супутникове мовлення покриває територію європейських країн та Росію, а також здійснюється трансляція в кабельних мережах Сполучених Штатів Америки та Канади.

  Наші сторінки в Інтернеті:

  сайт http://5.ua/

  відеоблоґ на YouTube http://www.youtube.com/5channel

  сторінка на Facebook https://www.facebook.com/5kanal

  мікроблоґ у Twitter https://twitter.com/5channel

  відеоблоґ на Google+ https://plus.google.com/+5канал

  Нам уже 15 років! Нам є чим пишатися, але попереду ще так багато вершин, які потрібно підкорити! Нам лише 15 років! Усе тільки починається.

  Попередній матеріал
  У вересні компанія Apple уперше презентує три нових iPhone
  Наступний матеріал
  В Україні відключають аналогове телебачення