Школярі
Школярі 5 канал

Учителі записують уроки на відео: як навчаються школярі під час відключень світла у Кропивницькому – сюжет

Читайте по-русски
На онлайн-заняттях зазвичай присутня менш як половина класу

Адаптують уроки під графік відімкнення електрики. У Кропивницькому освітяни, попри планові та аварійні відключення, намагаються не втратити дорогоцінні навчальні часи і соціалізувати дітей, які засиділися вдома.

У 9-класниці Марії за розкладом дистанційний урок української мови мав розпочатися о 12:40. Втім, зайти на онлайн-платформу не виходить.

"Не виходить зайти. Мабуть, у вчителя немає світла", – каже дівчина.

Школярка бідкається: підлаштувати уроки під графіки відключень доволі важко. Іноді світло зникає просто посеред заняття.

"Іноді дуже дратує. Особливо, коли вимикається світло посередині уроку. І потім ти пропускаєш якусь частину. І це дуже некомфортно потім наздоганяти все", – додає школярка Марія Можна.

За розкладом енергетиків світло вдома у Марії вимикають щодві години. Але трапляються й аварійні відключення. Тож усі онлайн-заняття відвідати не виходить. Пропуски вже вплинули на оцінки доньки – помітила мама.

"Це поганий такий вплив на дітей, тому що вони не встигають засвоїти багато матеріалу, який вони самі не можуть опрацювати. Діти самі не можуть опрацювати ті самі алгебру, геометрію, хімію, фізику. Це точні науки, де треба, щоб пояснили, де треба звертати увагу на формули, як це все використовувати", – пояснила мама Марії Олена Можна.

На онлайн-заняттях зазвичай присутня менш як половина класу, кажуть вчителі. Коли немає світла, намагаються вести уроки зі смартфона через мобільний інтернет. Але трансляції часто зависають. Іноді один і той самий матеріал доводиться повторювати, нарікають педагоги.

"Відключення відбуваються асинхронно по всьому місту. Не попадають у дітей одночасно це все. І тільки невелика кількість дітей можуть дозволити собі безлімітний мобільний інтернет. Тим паче, він не завжди працює стабільно. Тому працювати в таких умовах – це нові виклики для вчителів", – зазначила вчителька з української мови та літератури Ольга Івашура.

Щоб допомогти дітям із засвоєнням матеріалу, вчителі з власної ініціативи почали записувати уроки на відео.

"Коли я урок записала, він у мене є відеофайлом. Я його долучаю в той самий Classroom, і діти ті, які були присутні під час уроку, і ті, які не мали можливості приєднатися, в той час, як у них з’явиться світло, вони мають собі можливість переглянути цей відеоурок, поставити на паузу, зупинитись, повернутись кілька разів", – запевнила вчителька інформатики Оксана Стрекаловська.

Також, щоб полегшити процес навчання, у школі запровадили змішаний графік відвідувань уроків офлайн. Один день на тиждень учні приходять вчитися за партами. Але за кількістю не більше, ніж може вмістити бомбосховище.

"Перша зміна починається з 8:10. Три уроки діти в школі. І друга зміна починається з 12-ї години. І іще 3 уроки. Тобто за один день навчальний заклад відвідує 200 дітей", – наголосила директорка ліцею Галина Война.

В обласному департаменті освіти запевнили, що наразі вживають заходів, щоб усі навчальні заклади забезпечити генераторами. Це дасть можливість зробити навчальний процес безперервним.

"З 1001 закладу, який функціонує на території області, забезпечені поки що 219. Це становить 22%. Якщо взяти лише школи, то із 453 шкіл 156 на сьогодні вже мають генератори – це 34%", – підсумував заступник керівника Департаменту освіти та науки Кіровоградської ОВА Володимир Таборанський.

Тим часом дефіцит потужності в енергосистемі регіону становить понад 50%. Тож пом'якшити ліміти електроспоживання найближчими тижнями навряд чи вдасться. Тому школярам і вчителям поки що доведеться пристосовуватися до відключень світла.

Володимир Іванченко, Олексій Овсянніков, Кропивницький, "5 канал"

Читайте також: Замість російської – польська: у школах Дніпропетровщини розпочали вивчати мову європейських сусідів

Дивіться також: Нема з чого вчити українську мову? Чому підручники для діаспори не друкують

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"400 мобіків із молотками" – Макарук прокоментував, що росія може протиставити одному танку Leopard
Наступний матеріал
"Ні" від Байдена, Caesar від Франції, прогнози від Буданова – "Час новин: підсумки"
Loading...
Кличко розповів, скільки триватимуть зимові канікули для столичних школярів

Кличко розповів, скільки триватимуть зимові канікули для столичних школярів

"Вивчаю – не чекаю": в Україні презентували мобільний застосунок для учнів 1-4 класів – сюжет

"Вивчаю – не чекаю": в Україні презентували мобільний застосунок для учнів 1-4 класів – сюжет

День знань в умовах війни: як відбулося 1 вересня для школярів у Києві

День знань в умовах війни: як відбулося 1 вересня для школярів у Києві

"Це мова моїх дідусів та бабусь": історія школярки з Черкащини, яка перемогла в конкурсі імені Петра Яцика

"Це мова моїх дідусів та бабусь": історія школярки з Черкащини, яка перемогла в конкурсі імені Петра Яцика

Випускники серед руїн житлових будинків: фотограф із Франківщини зробив нетипові випускні світлини

Випускники серед руїн житлових будинків: фотограф із Франківщини зробив нетипові випускні світлини

В окупованому Херсоні лише 2 школи із 60 перейшли на російську програму навчання

В окупованому Херсоні лише 2 школи із 60 перейшли на російську програму навчання