Верховна Рада України 23 лютого погодила законопроєкт 8228-1. Він визначає правила вступної кампанії 2023 року. Про це сповістив очільник комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак у Telegram.
І додав, що перелік предметів, які складатимуть випускники на НМТ-2023, не зміниться.
На НМТ-2023 вони складатимуть українську мову і математику обов'язково і ще 3-й предмет – на вибір.
Бабак повідомив, що український парламент ухвалив проєкт 8228-1 у другому читанні і в цілому як закон.
"За" урядовий проєкт Закону України, який визначає формат вступу у 2023 році, проголосували 285 депутатів. Про це повідомив очільник Міносвіти Сергій Шкарлет у Telegram.
"Учні 11 класів звільняються від складання ДПА. Вступне випробування для здобуття вищої освіти проводитиметься у форматі НМТ", – повідомив міністр.
І уточнив, що НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова і математика. Також один – на вибір вступника: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.
"Надважливо, що тестування відбуватиметься протягом одного дня. Безпека була, є і буде на першому місці", – додав Шкарлет.
Нагадаємо, до цього громадські організації вимагали у Міністерства освіти і науки повернути історію України до переліку обов'язкових предметів національного мультипредметного тесту (спрощеного ЗНО). Коаліція "Реанімаційний Пакет Реформ" створила відповідну заяву після повідомлень міністра освіти Шкарлета.
Історія України, яка торік була обов'язковим предметом, потрапила до переліку предметів на вибір. Крім того, історія України втратила статус обов'язкового предмета для вступу на гуманітарні спеціальності.
Підписанти наголошують, що історія України – це засадничий предмет, який формує в учнів національну пам'ять і свідомість, розуміння історичних процесів та причинно-наслідкових зв'язків.
"У 2020 році з обов'язкових предметів ЗНО вилучили й українську літературу. Тобто крок за кроком українських абітурієнтів позбавляють необхідності вивчати фундаментальні для формування української ідентичності та держави предмети", – кажуть у заяві.
Підписанти наголошують, що росія зруйнувала або викрала 1200 об'єктів української культурної спадщини, знищила понад тисячу закладів освіти.
На окупованих територіях російські війська насамперед знищують підручники з історії України, замінюють їх на власну пропаганду та вшановують катів українського народу. Зокрема, під час окупації Луганської, Донецької, Запорізької, Чернігівської та Сумської областей росіяни вилучали та знищували книги з української літератури, підручники з історії України.
Як відомо, реєстрація на НМТ-2023 стартуватиме у квітні. Основна сесій відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті абітурієнти, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.
Як повідомляв 5.UA, Гончаренко центри презентують спеціальну марку, присвячену навчанню дітей та героїзму вчителів під час війни.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
росія може завдати удару 23-24 лютого – Ігнат.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.