Свій день народження відзначає славетний 503 батальйон морської піхоти. Три роки з дня створення батальйону армійці відзначають на передовій, де нині боронять Україну від російського окупанта. Привітала військовослужбовців зі святом кореспондентка "5 каналу" Ольга Калиновська. Про легендарних українських захисників – дивіться у сюжеті.
Берети кольору морської хвилі і поєднання меча, якоря та крила на них. Воїни трьох стихій – морські піхотинці славетного 503-го батальйону святкують три роки від дня створення підрозділу.
"Ці три роки це сторінка в історії і я завжди своїм підлеглим кажу – саме ми пишемо і формуємо історію не лише морської піхоти, а й історію української державності загалом", – Вадим Сухаревський, командир 503-го батальйону морської піхоти.
Їх називають бойовими борсуками. Таке псевдо – "Борсук" у їхнього командира – Вадима Сухаревського, який на фронті від самого початку війни. Він став першим українським військовим, який відкрив вогонь по окупантах у відповідь на ворожі обстріли. Це було у квітні 2014-го під Слов’янськом . Тоді Сухаревський був десантником 80-ї десантно-штурмової бригади. Два роки по тому очолив батальйон морських піхотинців
"Вибір завжди попадає на кращих. Дуже добре зарекомендував себе під час ведення бойових дій як розумний, ініціативний, дуже хитрий для ворога, особливо відрізнявся сміливістю та відвагою. Тому у керівництва Збройних сил дуже однозначно не було інших думок, як призначити саме Сухаверського", – каже Юрій Содоль, командувач Морської піхоти України.
Батальйону офіційно лише три роки, але слава про підрозділ йде далеко попереду нього. Особливо добре 503-й батальйон знає ворог, де б не були, морпіхи наводять жах на противника. Бути "борсуком" – престижно та почесно. Хоча і непросто. У цьому батальйоні залізна дисципліна, суворий відбір та непроста служба
"Взагалі, морська піхота це наступальний вид військ, це рід, який призначений для здійснення десантних дій, штурмових дій, морська піхота – це рід військ, який готовий до будь-яких дій. І 503-й батальйон є не виключенням, а гарним правилом", – говорить Андрій Гнатов, командир 36-ї бригади морської піхоти.
У батальйоні – і досвідчені воїни, і 20-річні юнаки. Олексію – 24. Родом із Маріуполя, де базується батальйон. Більше року тому він кардинально змінив своє життя – ведучий весіль та корпоративів став морським піхотинцем
"По-перше, все друзі мої пішли раніше, а хто, якщо не я, а хто, якщо не ти. Чому вони пішли, а ти – не пішов? Це твоя країна, за яку ти повинен стояти", – каже Олексій, морський піхотинець.
Захар на війні з перших днів. Весною 2014-го у складі 36-ї бригади морської піхоти виходив з Криму. З тими, хто не зрадив Батьківщину. Згодом попросився у 503-й бат, створений на базі бригади. З ним жаб'ячими стрибками постійно рухався вперед. На маріупольському напрямку, де батальйон не раз тримав оборону.
"Повзучий наступ. Відвойовуємо територію, що можемо відвоювати. Від посадки до посадки", – розповідає Захар, командир роти морської піхоти.
Їхнє гасло: бачиш – стріляй. Та якщо наступ – то ми. Але нині "борсуки", які звикли рухатися вперед, змушені стояти на місці. Кажуть – наказ є наказ. І армія його виконує. У них не бракує роботи – пильно спостерігають за ворогом, копають окопи, готуються до зими і завжди тримають під рукою начищену зброю. З чималою кількістю боєприпасів поруч.
З Донеччини, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "5 канал"