Реконструкція боїв за Львів
Реконструкція боїв за Львів 5 канал

102-а річниця проголошення ЗУНР: на площі "Ринок" відтворили бої за Львів 1918 року

Читайте по-русски
Відзначають річницю Листопадового чину щороку

У Львові відзначили річницю створення ЗУНР. Зранку на Янівському кладовищі студенти Національного університету імені Івана Франка поклали квіти до могил борців за незалежність України. Біля Меморіалу Українським січовим стрільцям відслужили панахиду.

Відзначають річницю Листопадового чину у Львові щороку. Через карантинні обмеження нині акція була невелелюдна, а щоб уникнути масового скупчення, студенти скасували традиційну ходу містом.

Натомість театралізовані дійства таки провели. Впродовж дня члени громадської організації "Пам'ять", одягнені в однострої вояків Легіону Українських Січових Стрільців, охороняли будівлю міської Ратуші, а пізніше відтворили один із боїв 1918 року у Львові між українським та польським військовиками.

"Дійство присвячене 102-й річниці звільнення Львова від поляків. Наша роль, ми представляємо підрозділи українських гайдамаків, це ті, хто приймав участь у боях на території всієї України. Наше завдання було звільнити Україну і зробити державність", – говорить Сергій, реконструктор.

"Тут сьогодні відтворення загальних боїв за Львів. Тому представлені красиві гайдамаки, є бійці Української народної республіки , у мене є гвинтівка Мосіна, це основна піхотна зброя російської-імператорської армії. Вона у спадщину дісталася усім тим силам, які потім змагалися. Визвольні змагання, потім війна з більшовиками, протистояння з білогвардійцями. Тут представлені практично все збройні системи, які були задіяні в той час. Маузери, манліхери, пістолети, гармати, кулемети", – каже Станіслав, реконструктор.

Нагадаємо, 10 жовтня на честь Марка Безручка, полковника Армії Української Народної Республіки, відкрили пам'ятник у місті Боярка на Київщині. У 1920 році він врятував Польщу від російської окупації.

Попередній матеріал
"Марафон для всіх": як пройшов онлайн-забіг за тих, хто не може бігати – відео
Наступний матеріал
Наводять жах на російських окупантів: 503 батальйон морської піхоти відзначає 3 роки з дня створення
Loading...