Віртуозно керувати безпілотниками. Цього ремесла навчають у Львові. Започаткували проєкт Drone Force. Вишкіл організували Сухопутні війська. Після тестування та навчання можна відразу вибрати і підрозділ для служби. Журналістка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська знає більше.
Павло Базелюк практикується на симуляторі керувати дроном. Чоловік працює в ІТ-галузі. Каже, свою роботу обожнює, втім розуміє, що має обов'язок захищати Батьківщину. Тому прийшов спробувати себе у ролі оператора безпілотників.
"Є різні напрями БпЛА – це є крило, це є FPV-дрони. Я мав маленький досвід у FPV. Мені хотілося саме от на крилі спробувати, тому що тут зовсім інше керування та інші відчуття. І я прийшов, щоб почерпнути якусь нову інформацію, щоб дізнатися, як відбувається процес рекрутингу", – розповідає учасник проєкту Drone Force Павло Базелюк.
За процесом тренувань на симуляторі стежить досвідчений інструктор. Каже, консультує всіх, хто хоче дізнатися більше про безпілотники.
"Можуть спробувати, який рівень керування ФПВ дронів чи БпЛА літакового типу, чи якісь інші. Це людям цікаво, ми даємо основні методи, ази", – пояснює інструктор Олександр Корегін.
Таке тестування у Львові організувало Командування Сухопутних військ Збройних сил України в межах проєкту Drone Force. Ця програма дозволяє охочим ознайомитися з типами літальних апаратів, зрозуміти, чи підходить їм у майбутньому напрямок БпЛА, а за бажання – визначитися з підрозділом для несення служби і підписати контракт.
"Люди можуть просто прийти та спробувати свої сили. Або прийти на консультацію. Також можуть прийти і одразу доєднатися та пройти певний процес рекрутингу: спочатку невелике інтерв'ю ,потім повноцінно пройти тестування, і надалі вже вони зможуть рухатись по нашому процесу", – пояснює начальниця рекрутингової групи з комплектування підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ ЗСУ Drone Force Тетяна Муравйова.
У черзі політати і Сергій Дорофеєв. Раніше хлопець працював QA-інженером в одній зі львівських ІТ-компаній. Зараз вирішив підписати контракт із ЗСУ, уже визначився з підрозділом.
"Спілкувався з хорошими друзями, які вже проходять службу. Вони сказали, що у нас є зараз підрозділ, набирають пілотів БпЛА, давай до нас. Мені загалом ця тематика була цікава завжди. Я вирішив спробувати," – зазначає учаник проєкту Drone Force Сергій Дорофеєв.
Охочих спробувати свої сили чимало, кажуть організатори. На тестування симулятора у Львові вже записалися понад півсотні людей. Проєкт Drone Force дозволить усім цікавим ознайомитися з засадами пілотування та налаштування безпілотників.
"Саме на нашому проекті кандидати проходять навчання в окремому батальйоні, в середовищі таких же однодумців і майбутніх фахівців безпілотних систем. Після того як вони закінчать базову військову підготовку, наші кандидати направляються на фахову підготовку, де вже є розподіл за вибраним напрямком," – наголосила начальниця рекрутингової групи з комплектування підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ ЗСУ Drone Force Тетяна Муравйова.
Керівниця Центру рекрутингу у Львові Галина Піскорська каже, що саме вакансія оператора безпілотних систем є однією з найбільш затребуваних.
"Загалом до нашого центру вже звернулося близько 2 тисяч осіб. Фактично кожен другий, який рекрутувався, йде служити саме у напрямку БПЛА – це і оператори дронів, і техніки, і майстри", – пояснила керівниця Центру рекрутингу у Львові Галина Піскорська.
Ознайомлення з дронами в межах проєкту Drone Force триватиме у Львові до 19 липня. Такі самі тестування на симуляторах FPV-дронів Командування Сухопутних військ України планує провести і в інших містах країни.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: "У старших людей навіть краще виходить": навчальний центр "Чорний лелека" запрошує на підготовку операторів БПЛА – відео
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.