У Львові безплатно навчають керувати дронами. Курси пілотування організувала громадська організація. Долучитися можуть як військові, так і цивільні. Навчання триває три тижні. Як відбуваються заняття та як у них взяти участь, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Анастасії Ярмоловської у випуску новин.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Військовослужбовці виявили групу ДРГ – її потрібно ліквідувати. Таку легенду відпрацьовують курсанти на навчаннях. Спершу в небо піднімають розвідувальний безпілотник. Далі координати передають пілоту ударного FPV – дрона, який повинен знищити ворога.
Вже впевнено керує дроном 22-річний Микола Градов. Хлопець – студент Київського національного університету. Каже – розуміє, що в умовах сучасної війни потрібно вміти все. Тому дізнався про курси пілотів БПЛА – ні хвилини не вагався.
"Найважчим у навчанні було усвідомити, що дрони не завжди поводяться так, як ти бажаєш, принаймні на початках. Також я усвідомив, що треба вчити багато теорії, і як саме з цим працювати, бо так чи інакше – це техніка, і вона не заточена під користувача", – розповів студент курсу Микола Градов.
Безоплатне навчання для пілотів дронів запустила громадська організація "До перемоги". Тривалість освітньо-практичного курсу – до трьох тижнів. Спершу вивчають теорію. Наступний крок – керування безпілотником на симуляторі. І лише відшліфувавши навички віртуально, курсанти беруться пілотувати наживо. Навчати операторів дронів допомагає добровольчий батальйон територіальної оборони .
"Чому ми акцентуємо увагу на безпілотних апаратах? Бо це є майбутнє, це є життя наших побратимів, виконання завдань. Яка наша основна ціль – це перемога, повернення наших побратимів додому і побудова України сильної потужної держави", – зазначив командир добровольчого формування №2 Львівської міської територіальної громади "Лев" Валентин Середюк.
Читайте також: Відбити наступ на Київ: артилеристи показали, як проходять навчання з оборони міста – відео.
На курсах пояснюють, як за допомогою системи РЕБ знешкоджувати ворожі дрони. Вони – це очі, зброя та щит української армії, кажуть військові.
"Вартість ворожої техніки, які знищили наші FPV-дрони, а в 4,5 тисяч раз більше, ніж було затрачено на виробництво цих дронів, зрозуміли? Це можуть бути і ракети ATACMS, ще інші, але те, що роблять дрони, їхня робота просто безцінна", – наголосив головний сержант роти 219-го батальйону 125-ї бригади Валерій Шажко.
Громадська організація не лише готує операторів дронів, а й допомагає захисникам на передовій. Передають дрони та РЕБи. А ще співпрацюють із виробниками, щоб модифікувати вироби для більшої ефективності.
"Багато інформації отримали від військових, що той чи інший дрон вже глушиться росіянами, і ми адаптуємося з виробництвом, щоб максимально надати можливість, аби точно ця пташка полетіла, поєднуємо частоти, об'єднуємо їх", – пояснив керівник ГО "Для Перемоги" Іван Попович.
Окрім пілотування, волонтери безплатно навчають медицини та стрільби. Сюди запрошують всіх охочих. Записатися на курс можна на офіційному сайті громадської організації "До перемоги".
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал".
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Знову в строю: "Азов" провів тактичні навчання за участю командира "Редіса" – ФОТО







