Технології допомагають українським бійцям опановувати найрізноманітнішу зброю – від стрілецької до систем протиповітряної оборони. І такі тренування значно дешевші, ніж навчання зі справжньою зброєю. Як наші бійці відточують майстерність на симуляторах – журналіст "5 каналу" Віталій Залевський знає.
Декілька пострілів – і ворожа ціль збита. Так оборонець неба Юрій тренується на симуляторі американського кулемета "Браунінг". Саме такою зброєю він планує допомогти закрити небо над Україною. Задля цього тренується по три години на день.
"Очищаємо наше повітря від цієї літучої нечисті, всяких дронів, які несуть смерть нашим військовослужбовцям та мирним мешканцям. Потрібно зважати на жилі дома, щоби твоя робота була безпечною для мирних жителів. І максимально ефективно, щоби та ціль, яка летить над тобою чи перед тобою, була збита", – пояснює військовослужбовець ЗСУ Юрій.
Браунінг уже показав свою ефективність у великій війні. З цього кулемета нашому війську декілька разів вдавалося збивати навіть крилаті ракети ворога.
"Також використовується для ураження наземних цілей. Необов'язково його використовувати на станку, він може чіплятися на будь-який вид транспорту. Дуже ефективна штука у правильних руках", – каже військовослужбовець ЗСУ Юрій.
Ще один військовий, Павло, нині відпрацьовує по ворожих цілях із гранатомета. Проте займається й на інших тренажерах. Адже, каже, бійці мають вміти користуватися різними видами зброї. Окрім того, такі тренування значно дешевші, ніж навчання з реальною зброєю. Проте не менш ефективні.
"Бувають випадки, коли на позиціях є певне обладнання, але не всі військовослужбовці можуть ним скористатися. Тому що немає навичок або вміння. З радянських часів усі знають, що один постріл ракети вартував, як одні жигулі. І тобто, якщо на полігоні, щоби підготувати гранатометника, це він міг вистріляти декілька машин. Для бюджета країни, яка воює, це дуже непомірна втрата", – розповів військовослужбовець ЗСУ Павло.
Гранатомети, системи протиповітряної оборони, стрілецька зброя та багато іншого. Тут військові можуть вибрати різні тренажери. У центрі їх понад тридцять.
Так бійці готуються до реальних бойових дій. Дмитро працює з протитанковими ракетними комплексами. Вирішив навчитися управляти "Джавеліном".
"Кожен військовий має бути професіоналом своєї справи. Тим паче, це його життя. Цю сферу, яку він опановує, це те, що становить коефіцієнт корисних дій на полі бою", – зазначає військовослужбовець ЗСУ Дмитро.
Всі тренажери українського виробництва. Їх виготовляють ще від дві тисячі дев’ятнадцятого року. Такі симулятори закупляють і різні військові частини для бійців.
"Наша мета – вплинути на процес тренування, який відбувається в Україні. Додати більше діджиталізації. Бо це дуже ефективно, це надає можливість генерувати будь-які певні сценарії бойових дій, можна відпрацьовувати якісь плани", – каже власник компанії PSS by Logics7 Ігор Бєлов.
Спеціальний центр схожий на віртуальний тир, де треба влучити в ціль лазерними променями. На таких тренажерах пройшли навчання понад сімдесят п’ять тисяч захисників і захисниць.
Віталій Залевський та Олексій Тищенко, "5 канал"
Нагадаємо, раніше в Україні з'явився перший повноцінний авіатренажер винищувача.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.