JMTG-U
JMTG-U 5 канал

На Яворівському полігоні урочисто стартували багатонаціональні військові навчання JMTG-U

Читайте по-русски
Україну на тренуваннях представляє славетна 95-та ДШБ

На Львівщині стартував черговий етап багатонаціональних військових навчань JMTJ-U. На Яворівському полігоні відбулося урочисте відкриття. Військовослужбовці виконали гімн та підняли прапори. На цьому етапі українські війська представляють військовослужбовці 95-ї десантно-штурмової бригади. На місці події перебуває кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Урочисто і святково на плацу Міжнародного центру миротворчості та безпеки вишикувалися українські військовослужбовці. Поруч – армійці з іще шести держав: Польщі, Литви, Канади, США, Швеції та Данії.

Упродовж 2,5 місяців майже 2 тис. бійців із різних країн спільно вдосконалюватимуть свої військові навички. Розпочали офіційну церемонію хвилиною мовчання за загиблими на Донбасі українськими військовими.

ЗСУ представляють армійці легендарної 95-ї ДШБ. Вони мають неабиякий бойовий досвід, пройшли найгарячіші точки передової: Авдіївку, Піски, Слов'янськ та Донецький аеропорт, де тримали оборону та знищували окупантів. Від навчань очікують вдосконалення своїх бойових навичок, але готові поділитися досвідом і з іноземцями.

Головними в навчаннях вважаються 150 американських військовослужбовців із елітної 101-ї  повітрянодесантної дивізії армії США "Клекотливі орли". Підрозділ має унікальну структуру піхотної дивізії, але виконує також і спеціальні завдання як десантно-штурмове з'єднання.

"Я з піхоти. А у піхоті дуже часто використовують гелікоптери, як і в 95-й бригаді. Ми хочемо побачити відмінності й обмінятися досвідом. Ми вже працювали із 72-ю бригадою. І офіцери, і старшинський склад дуже гарно сприймали нові пропозиції за стандартами НАТО, які потрібно впроваджувати", – зазначив американській військовослужбовець Майкл Старс.

Його побратим Рамус Сабатіс додав: "Ми сподіваємося отримати від українських армійців реальний бойовий досвід, навички ведення бою. Зокрема, використання підрозділів і військовослужбовців у сучасній війні".

Сьогодні триватиме формування міжнародних груп зі солдатів та офіцерів. А вже завтра розпочнеться активна фаза навчань. Легенду тренувань розробляли міжнародні військові експерти за стандартами НАТО.

Попередній матеріал
Брифінг першого заступника голови СБУ Івана Баканова – завершено
Наступний матеріал
Російський слід: у МінТОТ прокоментували провокаційне відео з анексією Буковини Румунією
Loading...

СБУ тимчасово оголосить у Запорізькій області особливий режим

Випробування небом: під Харковом почалася перша практика для курсантів ХНУПС

В Азовському морі відбулися навчання малих броньованих катерів – відео

Просто додай води: як столичні комунальники та ДСНС готуються до запального літа

Наблизили до бойових умов: якими були перші польові збори курсантів тернопільського коледжу

Десантування з парашутом та без нього: як відзначили День резервіста на Миколаївщині – репортаж