"Бунт у Хмельницькому СІЗО" (ніт)
"Бунт у Хмельницькому СІЗО" (ніт) 5 канал

"Масовий бунт у СІЗО": у Хмельницькому нацгвардійці відпрацювали критичну ситуацію

Читайте по-русски
У ролі бунтівників – самі працівники пенітенціарної установи

Бунт і масова непокора у СІЗО – за таким сценарієм відбулися навчання у Хмельницькому. За легендою, з десяток ув'язнених вирвалися з камер і напали на працівників пенітенціарної служби й правоохоронців. До вишколу охоронці установи залучили військовослужбовців Нацгвардії та рятувальників.

"Були вибиті двері камерних приміщень. Ув'язненні та засуджені вийшли у внутрішній двір установи…", – інструктор вишколу озвучує легенду навчань, яку відпрацьовують у слідчому ізоляторі.

Далі дає накази, як швидко припинити масове заворушення: "Головне завдання – витіснення ув'язнених, розміщення їх по камерних приміщеннях. Під час роботи – вилучення найбільш активних учасників і заколотників".

У ролі бунтівників – працівники СІЗО. Для максимальної реалістичності використовують палиці, жбурляють пляшки з водою та пакети з молоком. Згодом переходять у рукопашну.

Вишкіл відпрацьовують працівники пенітенціарної служби, військовослужбовці Національної гвардії та рятувальники. Надзвичайники, зокрема, прибули на гасіння пожежі у СІЗО, яку за сценарієм, влаштували ув'язнені.

Загалом у навчаннях взяли участь зо півсотні людей. Як придушують масовий бунт на території слідчого ізолятора – стежить керівництво навчань.

"Є питання, над якими треба працювати – прибуття, відпрацювання, час. Скорочувати його та відпрацьовувати моменти спільної взаємодії. Ув'язненні чи засудженні можуть бути озброєнні різними металевими предметами, підручними предметами", – перераховує старший інспектор ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор" Сергій Волотюк.

Перший заступник командира в/ч 3053 НГУ Дмитро Башта додає: "Відпрацьовуємо практичні дії в бойових порядках: групи вилучення, блокування та інші групи… Ця інформація є конфіденційною, бо ми не розкриваємо порядку своїх дій".

Провести навчання у Хмельницькому СІЗО вирішили через заколот, який стався в Одеській колонії на початку тижня. Тоді внаслідок сутичок постраждали кілька працівників закладу, а на території в'язниці підпалили автівку.

"Основне наше завдання – це зберегти життя та здоров'я людей, як співробітників, так і засуджених і ув'язнених. Такі заняття на сьогодні відбулися на належному рівні", – звітує заступник начальника СІЗО Вадим Остап'юк.

Хмельницьке СІЗО розташоване у велелюдному місці – просто посеред міста. В закладі утримується близько півтисячі ув'язнених.

Євгенія Моісеєнко, Ігор Гулько, Хмельницький," 5 канал"

Попередній матеріал
Міжнародна якість "блакитного прапора": пляжі Одещини визнали одними з найкращих у світі
Наступний матеріал
"Такого в Україні ще ніхто не робив": потяги УЗ два тижні не курсуватимуть через Кропивницький
Loading...