Тренування ДСНС Києва
Тренування ДСНС Києва 5 канал

Просто додай води: як столичні комунальники та ДСНС готуються до запального літа

Читайте по-русски
Гасити лісові пожежі тренувалися 60 фахівців – використали 11 спецмашин

Цей сезон обіцяє бути посушливим та пожежонебезпечним. У столичній адміністрації нагадують, що палити багаття в непристосованих для цього місцях лісопаркових зон – заборонено. На любителів барбекю полюватимуть із поліцією. Укупі з надзвичайниками, комунальниками та іншими службами влаштували навчання – тренувалися гасити лісову пожежу. Як це було – дивіться далі.

Пожежа на ділянці 0,2 га, три осередки займання. Першими гасити вогнище беруться співробітники лісопаркового господарства. Їм на підмогу – столичні пожежні. За легендою, полум'я перекидається аж за межі Києва, тож до гасіння підключаються ДСНСники.

"Хлопці працюють за двома напрямами – один підрозділ займається гасінням низової пожежі, так званої підстилки. Другий підрозділ проводить змочування верхівок дерев для запобігання верховій лісовій пожежі. Він некерований, найважчий і найбільший за площею", – пояснює начальник Управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук.

Тим часом ситуацію відстежує виїзна лабораторія. Квадрокоптер фіксує площу займання, переносна метеостанція – напрямок вітру. А концентрацію шкідливих речовин у повітрі показують газоаналізатори.

Так гасити лісові пожежі тренувалися 60 фахівців. Використали 11 спецмашин. Такі навчання – важливі для злагодженої роботи всіх служб під час реальної біди, кажуть чиновники. Від початку року тільки в лісах Києва горіло вже 30 разів.

"Зараз затишшя невелике, а до цього ми брали участь приблизно в 1,5 тис. гасіннях пожеж. Це не вважається тільки лісопаркова зона, а всі виїзди – на траву, лісопаркову і паркову зону Києва", – уточнює начальник ГУ ДСНС Києва Андрій Ватолін.

До посушливого літа, разом з тим, готові – звітують у столичній адміністрації. Цього року запустили ще й нову систему реагування.

"Це система "Азімут" – автоматичні пристрої, відеокамери, з певними датчиками, які виявляють вогонь на відстані близько 20 км. Зрозуміло, що одразу зменшується час на виявлення, реагування і ми маємо мінімізовані наслідки від пожеж", – звітує заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Щоби зменшити кількість пожеж, боротимуться і з людським фактором. Разом із поліцейськими прочісуватимуть лісові зони та штрафуватимуть любителів несанкціонованих багать. Їм барбекю може коштувати до 1,7 тис. грн.

"На сьогодні є проект, який за ініціативи міської державної адміністрації та підтримки ряду народних депутатів, зареєстрований у Верховній Раді про значне, дуже велике збільшення цих штрафів", – зазначає начальник Управління екології КМДА Андрій Мальований.

Чиновники нагадують: розкладати багаття можна лише у спеціально пристосованих місцях. На сьогодні таких у столиці – понад чотири десятки.

Олена Соловйова, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Встигнути за 17 днів": у ЦВК розповіли про проблеми з організацією виборів
Наступний матеріал
"Запобіжник потрібен": Сазонов прокоментував те, що в Зеленського пропонують свій варіант закону про імпічмент
Loading...

Зносило мости та цілі будівлі: на Прикарпатті раптова негода наробила лиха

ДСНС та "Укргідрометцентр" звітують про усунення наслідків негоди в регіонах – завершено

Річка перелилася через дамбу: на Прикарпатті через зливу сотні будинків підтоплені

Рятувальники ДСНС допомагають відновлювати зруйновані будинки у Мар'їнці та Красногорівці

У Дніпрі загорівся завод: прилеглий район затягло димом

Морили тарганів: у Кривому Розі з дитячого клубу евакуювали 65 осіб через отруєння