На Львівщині надзвичайники тренувалися гасити лісові пожежі
На Львівщині надзвичайники тренувалися гасити лісові пожежі 5 канал

Легенда – пожежа у лісі: як на Львівщині надзвичайники вишкіл проходили – репортаж

Читайте по-русски
За даними рятувальників, лише цього тижня на Львівщині загасили чотири лісові пожежі

Оперативно загасити та локалізувати лісову пожежу вчилися на Львівщині. Участь у масштабних навчаннях узяли курсанти двох вишів – майбутні надзвичайники та працівники лісової охорони. Спільно вони вдосконалювали здобуті навички боротьби з полум'ям. Чи впоралися курсанти із завданнями, розповість Марта Шикула.

За легендою навчань, під час відпочинку в лісі четверо молодиків розпалили багаття. Через недбалість туристів вогонь раптово перекинувся на намет та сухостій. Першими на допомогу поспішають лісівники. Щоб запобігти поширенню вогню, викопують спеціальну канаву. Загасити полум'я не вдається. Пожежа перекидається на ліс. Без допомоги надзвичайників не впоратися. 

Гасити лісову пожежу прибувають сім одиниць техніки та медична допомога. Є потерпілі. Надзвичайними приборкують полум'я з двох фронтів. Гасіння умовної пожежі контролює викладач університету безпеки життєдіяльності Роман Сукач.

"У чому є проблема цих пожеж. Вони складні і проходять у важкодоступних місцях. Тут галявина куди ще можна доїхати, а в дальні ліси ви не підійдете. Відповідно техніка не може під'їхати . Води треба використовувати спеціальні пожежно-насосні автомобілі станції для перекачки", – каже чоловік.

Серед вогнеборців курсант – випускник Вадим Демчук. Хлопець розповідає, під час гасіння лісової пожежі діяти треба не лише швидко, а й обачно.

"Ми не можемо спрогнозувати які погодні умови будуть в той чи інший момент, і ми мусимо розраховувати. Якщо вітер, то пожежа збільшується і набуває форми, якої ми не прогнозували", – каже хлопець.А Максим Сидорук, курсант Львівського національного університету безпеки життєдіяльності, сказав: "Навчання покращують наші навички як пожежних , керуючих осіб гасити лісові пожежі і працювати з лісовими службами. Такі навчання треба проводити частіше".

Лічені хвилини – і надзвичайники приборкали вогонь.

"Хлопці старалися, працювали, виконали свою роботу, все було прокладено, водою були забезпечені . Пожежа ліквідована , може не завжди спрацьовано правильно але пожежа ліквідована", – каже Роман Сукач.

Після пожежників до роботи беруться екологи. Визначають, що радіаційний фон нормальний. 

"Ми зробимо відбір проб ґрунту для встановлення основних показників, що свідчать про його придатність чи непридатність для подальшого сільськогосподарського призначення", – сказала еколог.

За даними рятувальників, лише цього тижня на Львівщині загасили чотири лісові пожежі. Наймасштабніша сталася у Сокальському районі, там вогонь поширився на площі 70 000 квадратних метрів.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
ЦВК оприлюднила результати першого туру виборів та оголосила про другий тур
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Loading...