Президент Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський president.gov.ua

"Запобіжник потрібен": Сазонов прокоментував те, що в Зеленського пропонують свій варіант закону про імпічмент

Читайте по-русски
Чиновник має бути під контролем, тому народ повинен мати можливість його звільнити

В ефірі "5 каналу" політичний оглядач Кирило Сазонов прокоментував заяву представника президента у Верховній Раді Руслана Стефанчука на засіданні Погоджувальної ради про те, що законопроект про імпічмент президента та про відкликання депутатів вже готовий.

Як відомо, в порядку денному на цей тиждень законопроєкт про імпічмент президента вже є. Голова Верховної Ради наголосив: Рада розгляне закон про імпічмент президента. При цьому Парубій додав, що Володимир Зеленський має ще три дні, щоб внести до ради свій варіант документа. В іншому разі депутати перейдуть до розгляду у другому читанні депутатського варіанта. Зокрема, вже в середу – 29 травня – профільний комітет розгляне законопроєкт про тимчасові слідчі комісії. Оскільки в його структурі міститься і позиція про імпічмент.

Сазанов про закон про імпічмент сказав: "Загалом це правильно, бо будь-який чиновник має бути під контролем. Народ повинен мати можливість його звільнити – досить простий працюючий механізм. Але як тільки вони стають партією влади, одразу – не на часі. І нині є унікальний випадок – є президент і в нього немає більшості у ВР. І він (Зеленський – ред.) наче і з чудовим рейтингом, і наче сам цього не боїться. Може, він поки що не знає, що це страшно. Насправді імпічмент як механізм у США застосовувався тільки два рази за всю історію, але запобіжник такий дуже потрібен". 

Додамо, що Стефанчук на засіданні Погоджувальної ради також заявив: "Президент налаштований на конструктивну співпрацю з парламентом. Єдине, він дуже просив, – ера якихось домовленостей підкулуарних абсолютно завершена. Все чітко, зрозуміло, прозоро, і він готовий підтримати будь-яку ініціативу парламенту за таких умов".

Додамо, що і сам Зеленський сьогодні у Facebook звернувся до депутатів і закликав проголосувати за реформаторські законопроекти, а "не використовувати трибуну як майданчик для особистого піару".

Ці заяви команди Зеленського Сазонов назвав ультимативними і сказав: "Мова ультиматумів зовсім не спрацює. Шантаж і погрози – це завжди один з варіантів переговорного процесу, що має сенс тільки коли ти готовий реалізувати загрозу. У випадку Зеленського реалізації ніякої не лишилося. Він уже видав указ про розпуск парламенту, більше в нього ніяких аргументів у запасі немає. Тепер він може вимагати, але його вимоги нікому нецікаві... Зараз президент, схоже, йде на жорстке загострення. Він не встигне пред'явити ніяких результатів на два місяці, а люди чекають, що просто сьогодні все зміниться. Тому йому потрібен образ ворога, на якого можна тикати пальцем і підтримувати рейтинг". 

Нагадаємо, Зеленський прокоментував "пікет за імпічмент" у Рівному та затримання активістів.

Попередній матеріал
Просто додай води: як столичні комунальники та ДСНС готуються до запального літа
Наступний матеріал
У пошуках конструктиву та поваги: як АПУ та Рада обмінювалися "люб'язностями"
Loading...