Мотор – від мотоцикла, гальма – від "Запорожця": У Черкасах студенти створили багі-снігопрогортач

Розробкою вже зацікавилися черкаські ОСББ, деякі ведуть перемови, щоб замовити багі для розчищання дворів

Поки черкаські комунальники шукають гроші на додаткову снігоприбиральну техніку, бо міська рада на поточний рік заборонила їхнє фінансування, студенти снігоприбиральні машини майструють самотужки. Багі-снігопрогортач – так назвали винахідники своє творіння. Зібрали його з автомотлоху та з підручних матеріалів. І вже продемонстрували результати першого снігоприбирання журналісту "5 каналу" Яні Лимаренко.

Лінь – двигун прогресу. Студенти черкаського технологічного університету створили багі-снігопрогортач, щоб лопатами не прибирати сніг на подвір'ї вишу.

Мотор від мотоцикла, гальма від Запорожця, задня підвіска – від жигулів. Для створення снігоприбирального багі студентам знадобився лише один семестр.

Сергій Горьовий, студент-винахідник, розповідає: "Рульове управління тут стоїть із машини "Таврія саме простеньке встановлено, ну, акомулятор поки під ногами, пізніше десь примостимо. Сам двигун розташований ззаду – із "Юпітера-4" встановлений. Який знайшли хлопці – такий поставили".

Ковша зробили з газового балону, його розрізали та приєднали до рами, опускають для роботи завдяки звичайному буксирувальному тросу. Створили технічне ноу-хау разом із викладачами в університетській майстерні. Утім роботи тривають і досі. Машину удосконалюють. Максимальна швидкість снігоприбирача – 60 кілометрів за годину, працює на бензині. Головна перевага машини в тому, що вона може прогорнути сніг у вузьких вуличках та дворах, де не проїде велика снігоприбиральна техніка.

ФОТО: Як виглядає студентське ноу-хау із Черкас багі-снігопрогортач

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Доктор технічних наук Олександр Пилипенко говорить: "Особливістю цього транспорту є те, що він підлаштовується під різні кліматичні умови. І задачі, які він виконує, – направлені на вирішення господарських потреб і проблем. Він себе показує як у приватних наприклад будівлях, чистка газонів, доріжок, так і в обмежених територіях окремих дворів житлових будинків, тому у нього така широкопрофільна задача виходять".

Зараз розробкою зацікавилися черкаські ОСББ, деякі уже ведуть перемови, щоб замовити багі для розчищання дворів. Собівартість такої машини – близько 30 тисяч гривень. Що у десятки разів дешевше від заводського аналога.

Яна Лимаренко, Олекснадр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Після морозів в Україну йде довгоочікуване потепління
Наступний матеріал
"Дали можливість жити в мирному місті": 56-та мотопіхотна бригада повертається на передову

У Черкасах – режим надзвичайної ситуації: як місто живе на "дарах природи"

У Черкасах з новорічної ялинки поцупили іграшки

"Пусті аудиторії ≠ пусті голови?": чим загрожує перехід ВНЗ на дистанційне навчання