president.gov.ua

Науковці КПІ розробили найбільш ефективний у світі тепловий насос – Порошенко

Науковці НТУУ КПІ здійснили низку сучасних розробок у сфері енергоефективності

Президент України Петро Порошенко в рамках відвідання НТУУ "Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського" ознайомився з інноваційними проектами вчених університету у сфері енергоефективності. Про це повідомляє прес-служба глави держави

"Серед представлених робіт, зокрема, проект з альтернативного водозабезпечення міст Донецької області, організації системи енергетичного менеджменту об'єктів соціальної сфери, проект підвищення енергоефективності у навчальних закладах Солом'янського району Києва, супутникові системи дистанційного зондування землі, суперефективний тепловий насос нового покоління, енергоефективна векторно-керована електромеханічна система електробусу, smart grid технології в об'єднаній електроенергетичній системі України тощо", – йдеться у повідомленні.

Серед розробок науковців НТУУ КПІ – "найбільш ефективний у світі тепловий насос". Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час підписання у КПІ закону "Про Фонд енергоефективності", повідомляє "Укрінформ".

"Найкращі технології, які були розроблені у тому числі тут, у стінах КПІ, вмирали бо не знаходили  практичного застосування, бо був конфлікт інтересів. І лише зараз ті ідеї, які ми щойно подивилися, дозвольте їх прорекламувати, Михайле Захаровичу (ректор КПІ Михайло Згуровський - Ред.) – найбільш ефективний у світі тепловий насос, який не потребує російського антрациту для опалення, а потребує енергію українських АЕС і відновлювальних джерел енергії, через електроенергію (там було  в 4, тут в 10 разів) більш ефективний для забезпечення тепла українських осель, (знаходять своє втілення – 5.UA)", – сказав Порошенко.

Глава держави наголосив, що це "дуже багатообіцяюча розробка". "Треба забезпечити патентний захист. При цьому, не лише в Україні", – заявив Порошенко. 

Він додав, що влада сприятиме тому, щоб прискорити впровадження найсучасніших розробок КПІ, включаючи "дистанційний інфрачервоний термометр, унікальні розробки по лічильниках".

"Ми маємо скорочувати споживання, ми маємо робити більш ефективні технології, ми маємо підвищувати ефективність. І це вже робиться, але... із запізненням на  20 років", – наголосив Порошенко.

Попередній матеріал
Рейтинг WBA: Володимир Кличко у п’ятірці найсильніших
Наступний матеріал
Зупинити самогубства в соцмережах: у ВР пропонують узаконити кримінальну відповідальність для адмінів "груп смерті"
Loading...

Рішення для тісних офісів: американські компанії зацікавились створеним українцями диво-шоломом

В Україні найближчим часом проведуть верифікацію субсидій: чого чекати українцям

По той бік колючого дроту: як живе окупована росіянами Південна Осетія