"Синій кит" - групи смерті
"Синій кит" - групи смерті фото із соцмереж

Зупинити самогубства в соцмережах: у ВР пропонують узаконити кримінальну відповідальність для адмінів "груп смерті"

Наразі доведення до самогубства, яке вчиняється без застосування примусу, шантажу, приниження, не визнається кримінально-карним діянням

Верховній Раді пропонують узаконити кримінальну відповідальність за доведення до самогубства через "групи смерті" у соцмережах. Відповідний законопроект №6748 з’явився на сайті ВР.

Авторами проекту закону є четверо нардепів: представник "Народного фронту" Павло Унгурян, нардеп від "Батьківщини" Валерій Дубіль, член депутатської групи "Воля народу" Євген Рибчинський та депутат від БПП Юрій Соловей.

Згідно з пояснювальною запискою, наразі доведення до самогубства, яке вчиняється без застосування примусу, шантажу, приниження та інших, передбачених у статті 120 КК способів (наприклад, шляхом систематичного схиляння особи до суїциду) не визнається кримінально-карним діянням. Зазначається, що треба встановити кримінальну відповідальність не тільки за доведення до самогубства чи його спроби, але й до вчинення самокалічення.

Ініціатори законопроекту вважають, що документ дасть змогу протидіяти, зокрема, самогубствам підлітків.

Законопроект пропонує змінити статтю ККУ "Доведення до самогубства", прописавши там покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років за доведення особи до самогубства чи самокалічення або до замаху на це шляхом "намовляння та підбурювання, в тому числі надання допомоги у вчиненні самогубства чи самокалічення, обману, а також будь-якого спонукання до вчинення самогубства чи самокалічення, популяризації самогубства чи самокалічення, втягування у групи в соціальних мережах, ігри, конкурси, квести та інші заходи, кінцевою метою, яких є самогубство чи самокалічення або їх імітація".

За схиляння до самогубства неповнолітнього пропонують посилити відповідальність із 7–10 років позбавлення волі до 12–15 років.

Як повідомляв 5.UA, на Сумщині під час медогляду майже у 30 учнів на тілі виявили характерні порізи чи малюнки, що дають підстави стверджувати про їх ймовірну участь в онлайн грі "Синій кит".

Ніч, парковка, місце вбивства: біля столичного "Проспекту" розстріляли людину – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Науковці КПІ розробили найбільш ефективний у світі тепловий насос – Порошенко
Наступний матеріал
Суд у справі екс-чільника львівського "Беркуту": чого добивається ГПУ
Loading...

В Раді зареєстрували законопроект про скасування депутатської недоторканності

Майже 90% законопроектів, зареєстрованих у ВР за 2 роки, так і не стали законами – "Опора"

Нардеп пояснив, звідки з'явилася ідея законопроекту щодо колективного читання "Отче наш" відразу після відкриття засідань

Треба перейти від радянської спадщини: у Міносвіти закликали проголосувати за новий закон

Парубій розповів, які законопроекти Рада розгляне на останньому пленарному тижні

Пенсійна реформа: ВР опублікувала тексти законопроектів