Міносвіти
Міносвіти plus.google.com

Треба перейти від радянської спадщини: у Міносвіти закликали проголосувати за новий закон

За словами радниці міністра освіти та науки України, за новий закон про освіту критично проголосувати до канікул у ВР

В ефірі програми "Інформаційний день"на "5 каналі" радник міністра освіти та науки України Оксана Макаренко розповіла про те, чому важливо проголосувати за новий закон про освіту до початку канікул у Верховній Раді. Так, Оксана Макаренко зазначила, що законопроект вже підготовлений до другого читання і знаходиться у пріоритеті Кабінету міністрів.

"Це законопроект, який вже підготовлений до другого читання, він вже пройшов ухвалення національної ради реформ, Кабінет міністрів поставив його у пріоритет своєї діяльності, реформу саме середньої освіти, так само він одноголосно був проголосований на комітеті Верховної Ради і зараз він чекає на голосування в парламенті. На жаль, ще не дійшла до нього черга, але ми сподіваємось, що встигнуть за нього проголосувати, бо це дуже важливий закон", – сказала Оксана Макаренко.

За словами радниці міністра освіти та науки, новий закон розкриває шлях до реформування освіти в цілому.

"Він розкриває шлях до реформування освіти в цілому, бо це базовий закон про освіту, він торкається не тільки середньої освіти чи вищої освіти, він також торкається позашкільної освіти, дошкільної освіти, взагалі всієї філософії змін, які зараз будуть відбуватися в освіті", – додала Макаренко та зазначила, що реформа освіти допоможе відійти від принципів, які залишилися в українській освіти ще з радянських часів, та надати дітям можливість отримати навички, які будуть затребувані у ХХІ столітті.

"Що головне для нас, чому він такий важливий, по-перше, нам треба перейти від школи, яка нам залишилась від радянської спадщини, там зникла ідеологія, але залишився цей принцип напихання знаннями дітей. Нам треба перейти до того, щоб ці знання вони могли використовувати в житті, щоб вони могли отримати перше робоче місце. Щоб це було не просто, що 11 років у школі провели, тому що так Конституція зобов'язує, а щоб ця освіта була їм корисна у ХХІ столітті , щоб ці діти могли не тільки знати, порахувати, почитати щось, а вони могли отримати навички, вміння, цінності, які користуються попитом і які затребувані у ХХІ столітті, це вміння критично мислити, це вміння застосовувати емоційний інтелект, це громадянська освіта, там багато чого іншого, 12 навичок перераховані в цьому законопроекті", – наголосила радниця міністра.

Варто зазначити, що Оксана Макаренко наголосила й на тому, що до початку канікул варто проголосувати за закон про освіту, оскільки вже цьогоріч починаються пілотні проекти в українській школі.

"Критично тому, що ми з цього року починаємо вже починаємо пілотувати українську школу. В 2017 році запрацюють 100 шкіл, ідуть в пілотування, це всі регіони України задіяні в містах і в селах і нам дуже потрібні вже нові стандарти школи і до осені це дуже критично зробити та проголосувати", – підсумувала Макаренко.

Попередній матеріал
СБУ завадила черговому епізоду гібридної агресії РФ проти України
Наступний матеріал
"Історія друга": ВР зняла депутатську недоторканність з Довгого
Loading...

Парубій розповів, які законопроекти Рада розгляне на останньому пленарному тижні

МОН опублікувало список вишів, у які можуть вступати абітурієнти з Донбасу та Криму без ЗНО

Гриневич: В Україні планують повністю автоматизувати систему ліцензування вишів