5 канал

"Синій кит" на Львівщині: друзі ледь встигли врятувати підлітка від самогубства

13-річний Максим майже дійшов до фіналу гри, що її нав'язують підліткам. Залишалося останнє завдання – стрибнути з багатоповерхівки

Дві дівчинки в Стебнику, що на Львівщині, врятували від самогубства свого 13-річного товариша – восьмикласник Максим брав участь в інтернет-спільноті "Синій кит". Хлопець майже дійшов до фіналу гри, що її нав'язують підліткам. Залишалося йому останнє завдання – стрибнути з багатоповерхівки. Ретроспектива перебігу майже-трагедії – в репортажі "5 каналу".

Мешканець будинку Іван одним із перших побачив підлітка на даху дев'ятиповерхівки. Він же і викликав поліцію. 13-річний Максим тим часом зробив своє фото на краю даху і виклав його у соцмережі, підписавши прощальними словами. Цей пост прочитали подруги хлопця і одразу кинулися до нього. Коли дісталися місця, там уже були рятувальники та поліція. Проте Максим погодився на розмову лише з дівчатами.

"Мені він дозволив підійти до нього і стояти там. Я почала його відмовляти. Казати що все буде добре", – згадує Марта Кулик. А Софія Сидор додає: "Ми весь час казали, що ми його любимо, що він потрібний всім, що ми не зможемо без нього, бо він завжди був такий веселий, завжди всіх підтримував".

Щоб врятувати друга, 12-річні Марта та Софія виконували вказівки психологів та правоохоронців. Перемови тривали зо дві години. "Їхнє завдання було його відволікати і якнайближче підвести до поліцейських, щоб вони могли вплинути. Це був єдиний шанс. Його треба було використати", – пояснює начальник ГУ НП у Львівській області Валерій Середа.

"Дівчинка вмовила його випити чай. Він сказав, що хоче. Вона коли принесла час, заступила його, а по кутах даху були поліцейські і один із них повалив його", – переказує інспектор сектору ювенальної превенції Дрогобицького відділу поліції Анастасія Брик. Нині хлопець у лікарні, з ним працюють психологи.

Як ситуацію коментують близькі Максима – дивіться у відео:

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Біля Костянтинівки стався конфлікт між силовиками і прихильниками блокади
Наступний матеріал
Президент: Блокада знищила Україну на окупованому Донбасі
Loading...