День знань у КПІ: Президент звернув увагу на розробки сучасної автоматичної стрілецької зброї у виші

У 2015 році приватним бізнесом було проінвестовано 23 стартапи, розроблені у КПІ, на сумму 573,29 млн грн

Сьогодні Президент ознайомився з розробками студентів та науковців КПІ і зауважив, що "Київська політехніка" відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні обороноздатності держави. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Президента.

Найбільшу увагу глави держави привернули розробки сучасної української автоматичної стрілецької зброї, гідроакустичні системи, які забезпечують виявлення підводних засобів, автоматизована система охорони кордонів, системи протидії кібератакам, портативна система очищення питної води, інші інновації.
Президент наголосив на важливості використання цих технологічних рішень у серійному виробництві та забезпеченні ними українського війська у стислі терміни.

Президент Петро Порошенко також оглянув презентації інноваційного середовища Polyteco Science City (PSC) та декількох стартапів у виставковій залі Наукового парку "Київська політехніка" Державного політехнічного музею при Національному технічному університеті України "КПІ".

Окрім того, Президент ознайомився з сучасними розробками творчих колективів студентів, науковців та виробничників, які охоплюють різні технологічні інновації та інженерні рішення в оборонній сфері, зокрема зразки стрілецької зброї, нові розробки у приладо- та машинобудуванні. Усі розробки та технологічні рішення є продуктом спільної роботи студентсько-викладацького складу "Київської політехніки" та вітчизняних підприємств оборонного комплексу.

Ректор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" Михайло Згуровський розповів Президентові про останні розробки та наукові роботи київських політехніків.

Основою інноваційно-виробничого об'єднання "Київська політехніка" є науковий парк "Київська політехніка", метою діяльності якого є інтенсифікація процесів розроблення, виробництва, впровадження високотехнологічної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, прискорення інноваційного розвитку економіки України. Сьогодні до складу Наукового парку "Київська політехніка" входять 110 високотехнологічних компаній з України, США, ЄС, Китаю, Японії, Австралії та 10 венчурних фондів, які започатковують і виводять на високотехнологічні ринки сучасні стартапи.

Серед впроваджених розробок – завод з очищення шахтних вод у місті Алчевську, перший університетський наносупутник PolyTan-1, виведений на космічну орбіту 19 червня 2014 року, поставлений на озброєння країни безпілотний літальний апарат Spectator, 18-канальна система перехоплення даних супутникового зв’язку (система "Грот") для Служби зовнішньої розвідки України, спеціальні системи технічного захисту інформації та кібербезпеки і багато інших високотехнологічних систем.

Зауважимо, що в 2015 році приватним бізнесом було проінвестовано 23 стартапи на сумму 573,29 млн грн, з них 5 мають військове чи подвійне застосування.

Як повідомляв 5.ua, Президент вшанував пам'ять співробітників і студентів КПІ, які віддали життя під час Революції Гідності та в ході АТО.

Попередній матеріал
Порошенко: "Азовсталь" – приклад успішної реалізації інвестиційного потенціалу України
Наступний матеріал
"Примирення" Туреччини з Росією не змінить її позиції щодо Криму – Чавушоглу

Зустріч Президента зі студентами та викладачами НТУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" – відео

"Енергія – це життя": На фасаді КПІ з'явився мурал з авторським зображенням адронного колайдера

Студенти КПІ у лютому навчатимуться дистанційно

Ректори КПІ й університету ім. Грінченка підтримали Майдан [відео]

Один із корпусів КПІ розмалювали в графіті-пано [відео]

20 років тому в приміщенні КПІ відбувся перший з`їзд НРУ