Офіційний сайт Президента України

По той бік колючого дроту: як живе окупована росіянами Південна Осетія

"Дайте мені ліки якісь, щоб померти. Я більше не можу тут бути один, я бачу тільки небо", – зазначив журналістам 81-річний житель окупованого села Хурвалеті

Штучний кордон, встановлений росіянами на межі між Грузією і анексованою Південною Осетією, роздивлявся Петро Порошенко – він перебуває там із державним візитом. Вдалося українському президентові поспілкуватися через колючий дріт із 81-річним грузином, який останні роки мешкає на окупованих росіянами територіях. Репортаж "5 каналу".

Зі столиці Грузії до села Одзісі – менше ніж 50 кілометрів. Воно розташоване на лінії розмежування, за кілометр звідси – вже окупована росіянами Південна Осетія. Видніється село Ахмаджи – колись грузинське. Нині до нього не дістатися. З того боку колючого дроту видно російську військову базу. Що там відбувається - грузини не знають. Не видно жодних маневрів – ані військових, ані техніки.

Президент України став першим іноземним главою держави, який відвідав цю територію. Надовго делегація не затрималася – небезпечно. Грузини кажуть, на тому боці пильнують російські військові, зокрема й снайпери. Таких російських військових баз на анексованих у Грузії територіях чимало, їх уже рахують десятками. Побачити їх можна, наприклад із траси Тбілісі – Батумі. Якщо ж звернути з траси і проїхати ще кілька десятків кілометрів углиб, на телефон надходить смс-повідомлення: "Вітаємо вас у Росії".

Село Хурвалеті. П'ять років тому росіяни встановили вздовж нього сітку з колючого дроту. Тепер з одного блоку – грузинська сторона, з іншого – окупована росіянами частина Південної Осетії. Кілометри колючого дроту відділяють Грузію від Осетії. Довго перебувати на цій території не можна – хвилин 15-20. Бо за цим кордоном – вже територія, нашпигована російськими військовими.

Дато Ванішвілі живе по той бік дроту. В серпні йому виповнюється 81 рік. Рідну домівку не полишає. Через спілкування з журналістами має проблеми з російськими прикордонниками. А за те, що торік переліз під парканом, щоб проголосувати на грузинських парламентських виборах, росіяни його взагалі оштрафували.

Журналістам "5 каналу" вдалося поспілкуватися із Дато Ванішвілі:

- До вас зараз два Президенти приїдуть, що ви їм скажете? - Що сказати… краще дайте мені ліки якісь, щоб померти. Я більше не можу тут бути один, я бачу тільки небо. - А солдати російські тут є? - Так, ходять туди сюди вздовж дроту, кажуть, що більше мене тут не бачили, щоб я не спілкувався з грузинами.

Під час російської агресії у 2008 році в Хурвалеті бойових дій не було. Місцеві лише згадують, як чотири роки після війни окупанти вночі розділили село. Час від часу просовуються далі вглиб грузинської території. Таких випадків лише цього року було чотири. В одному місці нога окупанта просунулася аж на 700 метрів.

З Грузії, Анна Мірошниченко, Сергій Новіков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

"В очах людей – сльози та відчай": що побачив Порошенко на лінії окупації Росією Південної Осетії – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Якщо замість Антикорупційного суду створять Антикорупційну палату, на неї можна буде впливати – експерт
Наступний матеріал
Москва використовує Захарченка як зручний медійний образ – журналіст
Loading...

Українсько-грузинський бізнес-форум в Батумі – відео

Маккейн назвав, хто стоїть за гучною заявою Захарченка про створення "Малоросії"

ФОТО: З ким зустрічався Порошенко в Грузії та про що домовився

Довести до $1 млрд: Україна та Грузія мають намір подвоїти товарообіг

Президент підпише угоду про співробітництво між Одеською областю та Аджарією

Порошенко: Українці завжди можуть розраховувати на братній грузинський народ, як і грузини – на українців