president.gov.ua

Україна більш як 500 днів не купує жодного кубометру газу в Росії – Порошенко

У 2015 році Росія відмовилася постачати Україні газ, таким чином намагаючись "поставити на коліна", сказав український Президент

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час виступу у НТУУ "Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського".

Порошенко розповів про стан енергетики до того, як Україна відмовилася від російського газу: "92% – це був відсоток, який складав російський газ, російська енергетика в загальному енергетичному балансі країни (України – 5.UA). Українців свідомо посадили на голку залежності від РФ. І більш того, вся влада, яка була до того, була зацікавлена в тому, щоб бути якнайменше енергоефективною. Бо постачання газу було пов'язано з корупцією, постачання вугілля – з корупцією, чим більше економіка споживала енергії, тим більше зростали тіньові доходи влади. І далі так продовжуватися не могло".

Він продовжив: "Звичайно, свій внесок зробила і енергетична блокада з боку РФ, як елемент гібридної війни. Уявіть собі, я Президент України, у 2015 році в жовтні до мене приходить керівник НАК "Нафтогаз" з повідомленням: через два дні Росія повністю припинить постачання газу в Україні. Навмисно це робилося в жовтні для того, щоб у зиму Україна ввійшла з нульовим балансом газу. Нас намагалися поставити на коліна для того, щоб значно ускладнити не тільки безпекову, але й енергетичну, економічну, соціальну і політичну ситуацію в Україні. Але наші рішучі ді, включаючи забезпечення реверсу газу, купівлю газу в Європейському Союзі, жорсткі кроки по наведенню порядку в енергетичній сфері, призвели до того, що ми вже більш як 500 днів не купуємо жодного кубометру газу у Російській Федерації", – наголосив Порошенко. 

Президент також додав, що коли у квітні 2016 року з РФ зателефонували і запропонували купити газ, а вже було тепло, "ми сказали ні, у нас все в порядку". 

Зауважимо, що за офіційними даними, Україна вже 601 день не користується газом з РФ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Порошенко вшанував пам’ять загиблих політехнівців, котрі захищали Україну в зоні АТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Виступ Порошенка щодо енергоефективності в Україні – відео
Наступний матеріал
Розенко повідомив, коли та наскільки розширять реєстр "Доступних ліків"
Loading...

ТЕЦ Київенерго повертають газ, незважаючи на борг

Польща оштрафує "Газпром" за постачання неякісного газу

Порошенко розповів про "останнє прощавай" Росії та особисто Путіну від України

Трамп не схожий на людину, яка має "особливі стосунки" з РФ – Порошенко