polradio.pl

Польща оштрафує "Газпром" за постачання неякісного газу

  З 21 червня Варшава припинила брати газ для власних потреб з Ямальського газопроводу з боку РФ

  Польща накладе на Росію штраф за постачання неякісного газу, який Варшава припинила брати для власних потреб з Ямальського газопроводу з боку РФ з 07:00 21 червня за київським часом, повідомляє "Укрінформ".

  "У зв'язку з цим PGNiG змушена буде накласти на "Газпром" штраф у відповідності до контракту", – заявив голова польської нафтогазової компанії PGNiG Пьотр Возняк.

  За словами Возняка, якщо постачання газу для потреб Польщі буде відновлено з 23 червня, то це не вплине на опалювальний сезон 2017–2018 років.

  Якщо ж Росія й надалі транспортуватиме в Європу неякісний газ – PGNiG змушена буде брати газ для забезпечення потреб країни з власних резервуарів на півдні Польщі. За таких умов згодом потрібно буде відновлювати витрачені запаси.

  Зазначено, що зараз нестача газу покривається за рахунок використання запасів з резервуару "Могільно" у центрі країни, а також призупинення наповнення резервуарів на півдні Польщі.

  "Якщо перерва триватиме довше, то ми змушені будемо змінити режим наповнення південних резервуарів", – переконаний Возняк.

  Він підкреслив, що російська сторона не поінформувала польську про причину транспортування неякісного газу. За його словами, причини насамперед технічні.

  Голова PGNiG зазначив, що російський газ з Ямальського газопроводу продовжує й надалі без перешкод транспортуватися до Європи і нормально поступати на ринки. У Німеччині функціонує осушувальна станція, у якій газ очищується від домішків. Натомість у Польщі немає такої станції, оскільки російська сторона виступила проти цього на етапі будівництва Ямальського газопроводу.

  Пьотр Возняк зауважив, що постачання газу зі сходу завжди є “ризикованою справою”, оскільки можуть виникнути ситуації, як нинішня, або Росія закриє з 2019 року газопровід, який проходить через Україну.

  Окрім цього, на думку Возняка, варто розглянути можливість будівництва в Польщі осушувальної станції, оскільки в майбутньому росіяни навряд чи відмовляться від повного призупинення експлуатації Ямальського газопроводу.

  Попередній матеріал
  За каліцтво чи вбивство тварин в Україні каратимуть тюремним строком
  Наступний матеріал
  З наступного року лоукостер Eurowings літатиме з Києва до Берліна
  Loading...

  Коболєв: У випадку відновлення співпраці з "Газпромом", російський газ для України буде найдешевшим

  У Москві зіткнулись пасажирський потяг та електричка – ФОТО

  Україна обговорює спільне управління газотранспортною системою з ЄС

  Польща і Данія домовилися будувати газопровід Baltic Pipe, який має замінити газ з Росії

  "Газпром" більше не може нам диктувати свої умови: що розповів в ексклюзивному інтерв'ю Андрій Коболєв

  Погані новини для Росії: Польща планує повністю гальмувати "Північний потік-2"