polradio.pl

Польща з 2023-го хоче відмовитися від російського газу – Наїмський

  Польща планує замінити російський газ з так званого Ямальського контракту поставками блакитного палива з інших напрямків

  Польща після 2022 року планує замінити російський газ з так званого Ямальського контракту поставками блакитного палива з інших напрямків.Про це заявив у Варшаві в Сеймі уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський, повідомляє "Укрінформ".

  Наїмський зауважив: "Наміри уряду — не продовжувати цей контракт у такій формі, у якій він існує сьогодні. І загалом наша стратегія спирається на переконання, що після 2022 року його буде замінено іншими джерелами".

  Пьотр Наїмський нагадав, що Ямальський контракт Польщі з Росією має завершитися наприкінці 2022 року. Відповідно до положень контракту, переговори щодо подальшої долі угоди мають бути проведені до кінця 2019 року.

  За словами уповноваженого польського уряду, енергетична незалежність Польщі від газу з Росії забезпечуватиметься завдяки поставкам зрідженого газу до LNG-терміналу у Свіноуйсцє на балтійському узбережжі і розбудові його можливостей на 50% – до 7,5 млрд куб. м, а також завдяки будівництву газопроводу Baltic Pipe (Балтійський трубопровід) з Данії до Польщі. Крім того, газ до Польщі може також постачатися через транскордонні сполучення з сусідніми європейськими країнами.

  Окрім цього, Наїмський відзначив, що потреби Польщі у газі у найближчі роки зростатимуть помірно: з 16 млрд куб. м в 2016 році до 20 млрд куб. м в 2030 році.

  Зауважимо, Ямальський контракт 1996 року передбачає поставки щороку до 10,2 млрд куб. м російського газу до Польщі до 2022 року включно. У 2012 році польська нафтогазова компанія PGNiG подала на Газпром до Стокгольмського арбітражного суду і добилася від російської сторони знижки у понад 10%. В лютому 2016 року PGNiG знову подала позов до Стокгольмського арбітражу щодо зниження ціни на газ.

  Попередній матеріал
  ГПУ направила до ВР подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Лозового
  Наступний матеріал
  Призов до ЗСУ офіцерів запасу завершено, загалом на службу відібрано 1 тис. осіб – Полторак
  Теги:
  Loading...

  Польща і Данія домовилися будувати газопровід Baltic Pipe, який має замінити газ з Росії

  Погані новини для Росії: Польща планує повністю гальмувати "Північний потік-2"

  "Великий політик у виняткові часи": Лідери Польщі висловили співчуття з приводу смерті Гельмута Коля

  "Не мали злого умислу": Польське радіо вибачилося за карту України без Криму

  "Минуле не вмирає": У Перемишлі вшанували пам’ять воїнів УНР та УГА

  Як випроводжали перший "безвізовий потяг" з Києва до Перемишля