нафтогаз 5.ua

Україна обговорює спільне управління газотранспортною системою з ЄС

"Нафтогаз" підтримує застосування прозорих принципів вільного ринку для всіх маршрутів постачання російського газу в ЄС

Україна обговорює із провідними західними операторами спільне управління своєю газотранспортною системою. Про це повідомили в Департаменті з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

"Для того щоб додатково забезпечити впевненість європейських покупців газу у надійності ГТС, Україна обговорює спільне управління системою із провідними західними операторами газотранспортних систем", – йдеться у повідомленні.

У "Нафтогазі" підкреслили, що традиційний прямий маршрут постачання через Україну є надійним рішенням, яке забезпечує енергетичну безпеку ЄС, розвиток газового ринку і відповідає суспільним інтересам.

"Українська ГТС має високу пропускну здатність, є надійною та гнучкою. Вона може транспортувати газ до ЄС за європейськими правилами ведення бізнесу. Традиційний маршрут також є найбільш економічно ефективним способом доставки російського газу в Центральну, Східну і Південну Європу", – зазначили в "Нафтогазі".

Також підкреслюється, що серед усіх наявних варіантів – це єдиний маршрут постачання російського газу, який повністю відокремлений від російського монопольного постачальника газу.

"Інфраструктура на цьому маршруті вже розвинута, надійна та добре підтримується. На відміну від "Газпрому", український оператор працює прозоро, розкриваючи свої дані в онлайн-режимі на платформі прозорості ENTSOG і співпрацює з Європейською комісією", – зазначили в "Нафтогазі".

Як відомо, "Нафтогаз" наполягає на застосуванні вимог Третього енергетичного пакету до проекту "Північний потік-2" з метою встановлення прозорих принципів вільного ринку для всіх маршрутів постачання російського газу в ЄС.

шляхи доставки російського газу
шляхи доставки російського газуnaftogaz.com

Попередній матеріал
Напад на готель у Малі: ліквідовано п'ятьох бойовиків "Аль-Каїди"
Наступний матеріал
У Києві на Подолі палав Volkswagen – фото
Loading...

"Газпром" більше не може нам диктувати свої умови: що розповів в ексклюзивному інтерв'ю Андрій Коболєв

Баланс розрахунків з "Газпромом" може бути суттєво змінений на користь України – Коболєв

Згідно рішення Стокгольмського арбітражу ціна на російський газ буде переглянута з 2014 року – Коболєв

Коболєв: У випадку відновлення співпраці з "Газпромом", російський газ для України буде найдешевшим

Експерт: Газовий контракт з РФ – це найбільш шкідлива міжнародна угода в сучасній історії України

"Нехай РФ гріє тайгу і тундру": Рішення Стокгольмського арбітражу залучить інвесторів в Україну – Петренко